Jak chwytać kij golfowy 2

Dla czytelników, którzy skorzystali z naszej poprzedniej porady dotyczącej chwytu golfowego mamy niestety niezbyt miłą wiadomość. Bowiem i w sprawie chwytu jest również druga szkoła (Jak mówią w stolicy: szkoła „falenicka” i szkoła „otwocka”).

Redakcja jednak skłania się do praktykowania chwytania kija w pionowym położeniu kija czyli według poprzednich wskazówek. Dla porządku przedstawiamy jednak alternatywny wariant, niech każdy czytelnik wybierze taki sposób chwytania kija  jaki mu lepiej pasuje.

Niewątpliwie jednak prawidłowy chwyt jest fundamentem swingu. Różnica zaś między dobrym chwytem kija golfowego a złym jest taka jak między dobrym i złym strzałem i taka jak między wspaniałą rundą golfa a okropną.

Jak trzymać kij golfowy.

Kroki:

1.Wskazówki poniższe są dla graczy praworęcznych (dla leworęcznych należy zamienić ręce)

2.Chwyć kij golfowy obiena dłońmi

3.Umieść główkę kija tak, aby dotykała ziemi w pozycji gotowej do uderzenia

4.Puść kij prawą ręką tak, aby tylko lewa ręka trzymała kij

(rys. 1)

5.Skoryguj chwyt tak, aby kij był trzymany wyłącznie przez palce a nie środkiem dłoni

6.Popraw swoją lewą rękę tak, aby kciuk był dokładnie równoległy do trzonka kija. Nasada kciuka powinna stykać się z rękojeścią dokładnie na wierzchu kija.

(rys. 2)

7.Schwyć kij palcami swojej prawej ręki

(rys. 3)

8.Postaraj się, aby pionowe zagłębienie prawej dłoni znajdujące się w pobliżu nadgarstka dokładnie przylegało do lewej ręki. Obie ręce muszą doskonale pasować do siebie.

9.Udaj jakbyś trzymał za spust. Umieść swój palec wskazujący i kciuk na gripie. Zwróć uwagę aby litera „V” utworzona przez te palce u nasady była skierowana na twoje prawe ramię

10.Również oś prawego kciuka powinna być lekko skierowana w kierunku prawego ramienia

Trzymaj kij lekko obiema dłońmi, im bardziej rozluźniony będzie twój chwyt tym dalej i prościej uderzysz piłeczkę. Trenuj chwyt „na sucho” zanim sprawdzisz go na polu.

Tłumaczenie z angielskiego na podstawie www.ehow.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *