Amerykański Mistrz Polski

Kazimierz Magda – amerykański korespondent magazynu Golf został Mistrzem Polski Dziennikarzy w Golfie anno domini 2005. Zagrał 84 uderzenia na polu w Binowie. Wyprzedził Jarosława Dobrzyńskiego (TVP) 89 uderzeń, który zdobył tytuł wicemistrza. Na trzecim miejscu turniej ukończył Jerzy Dutczak z wynikiem 92.

W niedzielę 21 sierpnia 2005 roku na polu w Binowie rozegrano równolegle dwa turnieje: Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Golfie i V Turniej Klubowy. Mistrzostwa dziennikarzy rozegrano w kameralnej obsadzie 10 zawodników przy udziale miejscowych – praktycznie graczy. Tak jest już od kilku lat, redakcja golfmedia.pl odnosi wrażenie, że Binowo Park organizuje turniej tylko po to aby zarezerwować sobie pierwszeństwo w jego organizacji. Jakoś trudno nam uwierzyć, że to są wszyscy ludzie związani jednocześnie z dziennikarstwem i golfem w całej Polsce. Może jednak warto dołożyć troszkę więcej pracy aby przyciągnąć tych ludzi na nasz turniej.

W V Turnieju Klubowym brało udział tradycyjnie około 100 graczy. W kategorii brutto zwyciężył Jędrzej Łopatto (77 uderzeń)

przed Kazimierzem Mendakiem (2m. – 78 uderzeń)

i Ryszardem Tośkiem (3m. – 78 uderzeń).

Etatowy zwycięzca Kapil Kathpalia, mimo że na karcie miał najlepszy wynik został zdyskwalifikowany. Kapil oddał kartę ze złym wynikiem z rundy, na karcie widniał wynik 76 uderzeń podpisany przez Kapila i jego markera. Świadkowie twierdzili, że prawdziwy wynik Kapila to 77 i ta rozbieżność stała się przyczyną jego dyskwalifikacji.

Klasyfikację kobiet wygrała netto Dorota Jankowska

z doskonałym wynikiem brutto 83. Inne panie też zagrały świetne rundy – Dorota Mida rekord życiowy – 79 a Aneta Aloksa-Majewska 86. Poziom gry pań w Binowie jest coraz lepszy co golfmedia.pl rejstruje z dużą przyjemnoscią.

Swoją walkę z bólem biodra wygrał w końcu Marek Witt grając 87 uderzeń,

tym samym zwyciężył w kategorii hcp 24,5-36.

Lesław Górski zajął 2 miejsce w kategorii hcp 12,5-24.4 grając doskonałą rundę 81.

Ryszard Kwapisz (Golf Mediatour) tym razem był fotografowany, zwykle jest dokładnie na odwrót.

Zespołowo texas scramble dziennikarzy wygrała tradycyjnie już ekipa Polskiego Radia Szczecin. Pod wodzą Piotra Tolko i Zdzisława Tararako.