Słubice Golf Club

Powstaje pierwsze pole golfowe w województwie Lubuskim. Do niedawna była tam pustynia na golfowej mapie Polski. Dziś już można równiez w tym rejonie aktywnie uprawiać golfowy sport. W sobotę 3 września 2005 roku odbył się pierwszy oficjalny turniej w Słubice Golf Club. W inauguracyjnych zawodach brało udział 20 uczestników, głównie gości z Niemiec. Aktywnie golfowo, w tym wydarzeniu, uczestniczyła kierowniczka klubu golfowego, co na polskich polach jest raczej wyjątkiem niż regułą.


Pierwszym zwycięzcą został Niemiec Wendt Burkhard – 42 punkty wyprzedzając swojego rodaka Kluga Stefana 39 punktów  i Kierowniczkę Klubu Agatę Tomczykowską, która wraz z  Grunemannem Michaelem zajęła ex equo 3 miejsce – 38 pkt stb. Agata ma całkiem dobry swing i na pewno może stanowić wzór golfowych kompetencji dla niektórych członków swojego klubu. Dyrektor Klubu i head pro w jednej osobie Rasmus Jensen (na zdjeciu powyżej) mimo, że zagrał 73 uderzenia (startował z hcp 0 co dało mu 36 pkt stb zajął 6 miejsce). Niżej podpisany zagrał nieźle, ale 93 uderzenia brutto i 34 punkty stb wystarczyły na 8 miejsce. Nic dziwnego spośród wszystkich uczestników tylko pięciu graczy miało handicap lepszy niż 36. Gracz double bogey otrzymuje 4 punkty stb za para. Na stosunkowo łatwym polu zawodnicy z wysokim handicapem mają zdecydowanie większe szanse na zwycięstwo w formule stableford.

Słubice Golf Club jest pierwszym w Polsce klubem golfowym zlokalizowanym w obrębie ścisłego centrum miasta. Z pola golfowego do mostu granicznego prowadzącego do niemieckiego Frankfurtu nad Odrą jest około 2 km. Pole zbudowane jest na ok 50 ha gruntów nieopodal miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W sąsiedztwie jest stadion olimpijski i basen, co podkreśla sportową atmosferę tego miejsca.

Inwestorem jest duńska firma budowlana, która posiada już dwa pola golfowe w Danii. Pole jest zupełnie płaskie i ma charakter tzw. parkland, czyli parku. Fairwaye są stosunkowo wąskie i raczej należy grać prosto. Z przeszkód jest sporo sztucznych wodnych hazardów, rowów melioracyjnych i kilka bunkrów. Pole planowane par 72 będzie miało długość około 5500 m z żółtych markerów. Pomyślane jest raczej jako pole klubowe niż mistrzowskie, czyli bardziej przyjazne dla gracza niż trudne. W tej chwili inwestycja jest jeszcze ciągle w trakcie realizacji, Gotowe jest sześć dołków, ukończono wszystkie prace ziemne, w najbliższym czasie będzie obsiewane trawą pozostałych 12 dołków. W przyszłym roku do gry będzie gotowa pierwsza dziewiątka, ale otwarcie całej osiemnastki nie nastąpi prawdopodobnie wcześniej niż na wiosnę 2007 roku. W tej chwili działa już akademia golfa z trzydołkowym polem treningowym typu pitch and putt. Więcej informacji o klubie można znaleźć na stronach www http://www.slubicegolf.com/pl.

Na końcu wyjaśniła się tajemnica kompetencji golfowych kierowniczki Klubu Słubice Golf. Rasmus tak dobrze uczył gry w golfa Agatę, że obojgu się to spodobało. Agata Tomczykowska i Rasmus Jensen biorą w najbliższą sobotę w Warszawie ślub. Redakcja golfmedia.pl składa serdeczne gratulacje i życzy nowożeńcom wszelkiej pomyślności w rozkwicie związku i w rozwoju golfowego biznesu.


Pierwszy drive na polu wykonał Rasmus Jensen


Przed startem turnieju


Od lewej Sandro Schmidt, Agata Tomczykowska, Jerzy Dutczak


Tymczasowa recepcja i biuro mieści się w obiektach OSiR-u


Na puttingu


Na drivingu zainstalowane są osłony przeciwpiłkowe


Widok na driving


Fairway 1 dołka 400m – Par 4


Fairway 6 dołka 140 m – Par 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *