Brąz na Mistrzostwach Świata

Polska reprezentacja dała na Handicapowych Mistrzostwach Świata bezprecendensowy pokaz sportowego ducha i woli walki. Po pierwszym dniu polacy zajmowali 16 miejsce. Po następnych trzech dniach turnieju odebrali brązowe medale. Zamieszczamy komentarz Sławomira Pińskiego po mistrzostwach.

"Sukcesy w turnieju golfowym World Golfers Championship 2006.

Zwycięzcy TUI & Robinson Polish Golfers Championship bardzo dzielnie reprezentowali nasz kraj w czterorundowym turnieju finałowym w Belek, Turcja.

Drużyna Polski w składzie: Piotr Robełek – kapitan, Ryszard Sobiesiak, Kazimierz Mendak, Sławomir Hruboń, Dariusz Kuriata i Anna Rydzkowska, wywalczyła trzecie miejsce drużynowo i brązowy medal. Indywidualnie Ryszard Sobiesiak został złotym medalistą, a dwóch kolejnych naszych reprezentantów Sławomir Hruboń i Kazimierz Mendak (Binowo Park) zdobyło brązowe medale. Przez cały turniej nasi reprezentanci odrabiali straty z pierwszej rundy turnieju, po której zajmowali miejsce 16 ze znaczną stratą do liderów. Po rundzie drugiej miejsce 12, po trzeciej szóste. W rundzie finałowej każdy miał świadomość, że trzecie miejsce jest w zasięgu możliwości. Przy dużej koncentracji wszyscy reprezentanci Polski uzyskali bardzo dobre wyniki, dystansując ubiegłorocznych złotych medalistów Austrię aż o 16 uderzeń.  Drużynowo wygrała drużyna Malezji 1457 uderzeń , przed Czechami 1472 uderzenia i Polską 1477 uderzeń. Tuż za Polską, po za czwartą Austrią uplasowały się reprezentacje Niemiec i Szwecji.

Ryszard Sobiesiak zagrał zdecydowanie najlepiej w finałowej rundzie i o trzy uderzenia wyprzedził Holendra Jeroen van der Weyden. Kazimierzowi Mendakowi zabrakło tylko dwóch uderzeń do pierwszego i drugiego miejsca, które zajęli Beng Yee Chew z Malezji i Ladis Uweges z Niemiec. Natomiast Sławomira Hrubonia wyprzedzili Naroizidi Mohamed Taib z Malezji przed Jerry Sternem z Meksyku. Pozostali nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca: Piotr Robełek zajął miejsce 11, Dariusz Kuriata 9 oraz Anna Rydzkowska 14.

W Turcji rywalizowali również polscy golfiści w turnieju World Golfers Invitational. Turniej  ten przewidziany jest dla zaproszonych gości, Vip-ów i przedstawicieli sponsorów. Bardzo dobrze spisał się Roman Glebko, który w drużynie TUI/WGC France wraz z Andreasem Bjorklundem zajęli pierwsze miejsce drużynowo. Indywidualnie trzecie miejsce zajął Robert Kusiak. W turnieju tym uczestniczyli również Beata Szmidt (5 miejsce), Dariusz Kościkiewicz (9 miejsce), i Jan Szmidt (11 miejsce). Gratulacje dla naszych reprezentantów za wspaniałe wyniki. Więcej informacji i pełne wyniki na stronie www.worldgolferschampionship.com.

Sławek Piński"

Zdjęcia naszych reprezentantów pochodzą z turnieju eliminacyjnego rozegranego w 25-27 sierpnia 2005 w Binowie.