Niepokonana Dorota

Dorota Mida wygrała podczas jednego weekendu dwa turnieje. Miejsca ich rozegrania dzieli 500 km pierwszy, był w Olsztynie drugi w Binowie. To prawdziwy popis wytrzymałości i hartu.

Turniej Ireny Eris

W sobotę, 16 czerwca na polu Mazury Golf & Country Club odbył się pierwszy kobiecy turniej golfowy Dr Irena Eris Ladies Golf Cup. W kategorii głównej – Stableford – rozgrywanej z uwzględnieniem 3/4 handicapu, zwyciężyła Dorota Mida ze Szczecina, która uzyskała 33 punkty.

O wyłonieniu drugiego i trzeciego miejsca rozstrzygnął musiał count back, ponieważ kolejne trzy zawodniczki uzyskały po 29 punktów. Zwycięsko z tych podsumowań wyszła Ewa Geritz, przed Ewą Grajkowską i Elą Łazowską.

W klasyfikacji strokeplay brutto byliśmy świadkiem sporej niespodzianki, ponieważ murowana faworytka – Martyna Mierzwa, zdobyła dopiero drugą pozycję, po nieudanej rundzie (87 uderzeń). Słabszą formę koleżanki wykorzystała Dorota Mida, która zagrała o jedno uderzenie mniej. Trzecie miejsce zajęła Ewa Geritz, która zawody zakończyła z czterema uderzeniami straty do liderki.

Turniej zgromadził prawie 70 uczestniczek. Ponieważ turniej został objęty patronatem Polskiego Związku Golfa, jego rezultaty w klasyfikacji strokeplay brutto liczą się do Dell Polskiego Rankingu Golfowego.

Turniej rozgrywany był dodatkowo w dwóch kategoriach handicapowych 0-20 i 20,1-36 w formacie Stableford Netto. Uwzględniany był tutaj pełny handicap. W pierwszej kategorii zwyciężyła Dorota Mida (35), przed Ewą Geritz (33) i Joanną Meronk (29). W drugiej kategorii wygrała Kasia Wielgus (37), przed Ewą Grajkowską (36) i Elą Łazowską (34).

Na turnieju obecna była Irena Eris wraz z mężem Henrykiem Orfingerem a także Małgorzata Niemen i Ilona Felicjańska. Ceremonię rozdania nagród prowadziła Katarzyna Dowbór.

Turniej o puchar Prezesa Kliniki Hahs Protodens

W niedzielę 17 czerwca na polu w Binowie spotkali się golfiści i przyjaciele Zbyszka Hahsa – wiceprezesa klubu Binowo Park. Turniej o Puchar Kliniki Implantologii HAHS odbył się już po raz drugi. W tym roku udział w turnieju wzięło ok. 80 golfistów. Szczęśliwie burza ominęła Binowo szerokim łukiem. W turnieju głównym zwyciężyli Dorota Mida 34 pkt stableforda i Andrzej Głogowski 40 pkt stb. Wydarzeniem dnia było pierwsze hole in one na 17 dołku w Binowie. Szczęśliwcem, który za pierwszym strzałem ulokował piłeczkę w dołku był junior Jędrek Gąsienica. Jędrek zwyciężył też w klasyfikacji juniorów ze świetnym wynikiem 45 pkt stb.