Finał klubowy w Binowie

Zakończyły się rozgrywki ligi klubowej w binowskim klubie golfowym. W kategorii mężczyzn wygrali: Radek Kanas (HCP 0-13,4), Jerzy Sałuda (HCP 13,5-24,4) i Janusz Kulig (HCP 24,5-36). Spośród juniorów najlepszy był Robert Nowosad, wśród kobiet wygrała Dorota Mida.

Aż 33 puchary wręczono w ostatnią niedzielę podczas ceremonii wręczenia nagród Finału Ligi Klubowej. Podczas  weekendu rozegrano ostatnie dwie rundy zaliczane do klasyfikacji Ligi oraz turniej dla juniorów Drive, Chip and Putt.

Decydujący o końcowych wynikach Finał Ligi Klubowej odbył się w bardzo trudnych warunkach. Przenikliwe zimno i padający czasami deszcz miały negatywny wpływ na osiągane wyniki, przez co wielu uczestników miało znacznie mniejsze szanse na odrobienie strat bądź utrzymanie wysokiej pozycji na które pracowali przez cały rok.

W kategorii juniorów finałowy turniej wygrał Wojtek Waśniewski (69 pkt) przed Robertem Nowosadem (66 pkt.) i Andrzejem Śliwińskim (63 pkt). Wyniki turnieju nie miały już wpływu na miejsca osiągnięte w końcowej klasyfikacji Ligi Klubowej 2007, w której zdecydowanie zwyciężył Robert Nowosad. Osiągnął on najlepszy wynik całej Ligi Klubowej 379 pkt. (suma 7 najlepszych wyników osiągniętych w 10 rundach). Drugie miejsce zajął Wojciech Waśniewski 275 pkt., natomiast na trzecim uplasował się Jędrek Gąsienica-Ciułacz 318 pkt.

W kategorii kobiet w turnieju finałowym zwyciężyła Małgorzata Buca-Nowosad 66 pkt., przed Dorotą Mida 61 pkt. i Elżbietą Górską 58 pkt. Nieco lepsza dyspozycja Doroty Midy pozwoliła jej na zwycięstwo w całej Lidze Klubowej i w klasyfikacji końcowej jednym punktem wyprzedziła Elżbietę Górską. Trzecie miejsce zajęła Małgorzata Buca-Nowosad.

W kategorii 0 – 13,6 po dogrywce wygrał Bogusław Bil uzyskując 64 punkty. Drugie miejsce zajął Radosław Kanas. Na trzecim miejscu uplasował się Krzysztof Boniewski 60 punktów.
W Lidze Klubowej dzięki drugiej bardzo dobrej rundzie, w której osiągnął 38 punktów Stableforda zwyciężył Radosław Kanas 230 punktów. Tylko o jedno uderzenie wyprzedził Kapitana Klubu Andrzeja Olszewskiego 229 punktów. Trzecie miejsce zajęli Jan Galanty i Lesław Górski z wynikiem 224 punkty.
W grupie 13,5 – 25,4 w najlepszej dyspozycji w finałowym turnieju był Karol Mendak, który zdobył 73 punkty, przed Grzegorzem Raczyckim 65 punktów i Jerzym Sałudą również 65 punktów. Trzecie miejsce Jerzego Sałudy zapewniło mu zwycięstwo w Lidze Klubowej z wynikiem 238 pkt. Drugie miejsce zajął Artur Śliwiński 236 pkt. a na trzecim miejscu znalazł się Wojciech Murgrabia 235 pkt.

W kategorii 25,5 – 36 zwyciężył Witold Szczepanowski 72 pkt zapewniając sobie zwycięstwo w dogrywce. Pokonał w niej juniora Macieja Witkowskiego, który zajął drugie miejsce. Trzecie miejsce zdobył Jerzy Maćkowski z wynikiem 70 pkt. W klasyfikacji Ligi Klubowej najrówniej w roku 2007 grał Janusz Kulig 248 pkt, który tylko jednym uderzeniem pokonał Dariusza Nowosada. Na trzecim miejscu uplasował się Bogdan Witkowski 245 uderzeń.

Podczas turnieju, juniorzy tradycyjnie rozegrali również konkurs Drive, Chip and Putt. Konkurs rozgrywany był w trzech konkurencjach: uderzenie driverem, chip jak najbliżej dołka oraz puttowanie. Trofea i nagrody przyznano w trzech grupach wiekowych. W grupie do 9 lat wygrał Kuba Gąsienica-Ciułacz, w grupie do  13 lat zwyciężył Robert Nowosad. W najstarszej grupie do 18 lat najlepszy był Maciek Witkowski.

Liga Klubowa wraz z turniejem finałowym przyniosły wiele niespodziewanych rozstrzygnięć, które w znaczący sposób zmieniły klasyfikację końcową. Kolejna Liga Klubowa, w lekko zmodyfikowanym kształcie regulaminowym, rozpocznie się pod koniec marca 2008. Mamy nadzieję, że pogoda w dalszym ciągu pozwoli na korzystanie z pola golfowego i organizowanie mniejszych turniejów golfowych.

Już w nadchodzący weekend rozegrany zostanie pomiędzy Amber Baltic Golf Club (gospodarz) i Binowo Park Golf Club mecz Unity Line Cup. Natomiast 17 listopada zapraszamy do Binowa na Turniej Andrzeja – Dzień Kapitański.

źródło: Binowo Park