Michał wygrywa dwa razy

Michał Kasprowicz wygrał podczas minionego długiego weekendu dwa turnieje na dwóch zachodniopomorskich polach. 1 maja zwyciężył w Modrym Lesie w turnieju "Dzień Członkostwa", zaś 3-4 maja wygrał w Amber Baltic Golf Club Turniej Konstytucji 3 Maja.

Główną nagrodą w turnieju "Dzień Członkostwa" było roczne członkostwo na Polu Modry Las. Mamy nadzieję, że teraz Michał Kasprowicz, jeden z najlepszych polskich amatorów (HCP 2,1) – Poznaniak reprezentujący KG Toya będzie częstym gościem na polu w Choszcznie.

Majowy weekend rozpoczął się w klubie Amber Baltic od czwartkowego V Pucharu Zjednoczonej Europy. Turniej wygrał w dwóch kategoriach stableford brutto i netto Piotr Dąbrowiecki (31 stb/ 35 netto). Wyprzedził Waldemara Rumińskiego (35 stb) i Macieja Stasiaka (34 stb).

Zwieńczeniem majowego weekendu z golfem był turniej z tradycjami "VII Turniej Konstytucji 3 Maja". – Do gry przystąpiło ponad 80 zawodników. Mimo dużej frekwencji i zwykłego obłożenia pola związanego z weekendem udało nam się sprawnie przeprowadzić turniej – powiedziała nam manager klubu w Amberze Małgorzata Marchelak – pogoda dopisała, widzę , że wszyscy wyjeżdzają zadowoleni.

Wygrał jak wspomnieliśmy na początku Michał Kasprowicz. Warto też zaznaczyć doskonałą grę drugiego w klasyfikacji brutto – kołczewskiego "weterana" Krzysztofa Woźniaka, który mimo dobrego handicapu był też w czołówce klasyfikacji netto (3 m.). Doskonale spisał się reprezentant łódzkiego Golf Palace junior Maciej Grabarczyk, który zajął brutto trzecie miejsce.

Po zwycięstwie w turnieju "Konstytucji 3 Maja" zwycięzca powiedział. –  Swoje zwycięstwo zawdzięczam głównie absencji w turnieju wielu czołowych graczy. Przy takiej grze powinienem być co najwyżej w pierwszej dziesiątce. Finałową rundę zacząłem tragicznie od ósemki na pierwszym dołku, później grałem lepiej ale to i tak była najgorsza moja runda w czasie tego pobytu. Zagrałem na polu w Kołczewie trzy rundy, w piątek 70, w sobotę 76 dziś 80.

W klasyfikacji netto zwycięzył Mirosław Narolski (-9), przed Pierrem Ziółkowskim (-1) i wymienionym już Krzysztofem Woźniakiem. Ex equo trzecie miejsce zajęli junior Michał Jasionek i wydawca magazynu Golf Mediatour – Zbigniew Folta.

Michał Kasprowicz odbiera puchar za zwyciestwo z rąk Małgorzaty Marchelak

Krzysztof Woźniak (z lewej) z fundatorem nagród burmistrzem Wolina Eugeniuszem Jasiewiczem

Maciej Grabarczyk był trzeci w klasyfikacji brutto

Netto zwyciężył Mirosław Narolski

Pierre Ziółkowski z ABGC zajął netto drugą lokatę

Michał Jasionek zagrywa na 14 green

Grali w turnieju: od lewej Andrzej Mataj, Leszek Zembrowski, Kazimierz Mendak, Michał Jadwisiak i John Hughes

W oczekiwaniu na swoją kolej: Piotr Kołodziejczak, Bożena Sokołowska, caddie Anna Bartczak i Zbigniew Lubka