Duńczyk najlepszym Midamatorem

Zwycięzcą turnieju "VI Tui Polish Mid Amateur Championship" rozgrywanego w Postołowie został Duńczyk Michael Flindt 226 (+10).

Mistrz Polski Mid Amatorów został oficjalnie wyłoniony. W rozgrywanym w Postołowie w dniach 25-27.07.2008 roku turnieju "Tui Polish Mid Amateur Championship" zwycięzcą został Duńczyk Michael Flindt, który po trzech rundach turnieju uzyskał łączny rezultat uderzeń, 10 powyżej par.

Michael Flindt zagrał w niedzielnej, finałowej rundzie 75 uderzeń. Był to jednocześnie najlepszy wynik dnia. Golfista od początku turnieju nie dał sobie odebrać pozycji lidera. Uzyskiwał kolejno rezultaty: 78, 73, 75 uderzeń.

Na drugiej pozycji w kategorii stroke play brutto znalazł się Timothy Hyland, obrońca tytułu Mistrza Polski Mid Amatorów i Seniorów z zeszłego roku. Golfista ten grał lepiej z rundy na rundę. Jego łączny wynik to +24, czyli aż o 14 uderzeń wyższy niż zwycięzcy.

Zacięta walka rozegrała się o trzecie miejsce. Andrzej Dyzio i Marek Marcinkowski, liderzy rankingu PZG w kategorii mid amatorów, po trzech rundach turnieju uzyskali wynik +28. Zgodnie z zasadą counback na trzecim stopniu podium stanął Dyzio.

Tylko trzem paniom udało się przejść cuta, zatem to one musiały zostać laureatkami dwóch damskich kategorii: stroke play brutto i netto. Pierwsze miejsce w obu kategoriach zdobyła Dorota Kozakiewicz-Lejderman, drugie – Małgorzata Brodowska, trzecie – Beata Szmidt.

W kategorii netto triumfował Andrzej Bagiński. Z zachodniopomorskich golfistów najlepszy wynik miał Radek Kanas Binowo Park – 9 miejsce, 251 (+35), 15 miejsce zajął Kazimierz Mendak 258 (+43), zaś 29-ty był Krzysztof Boniewski z rezultatem 264 (+48).