Mocny golfowy weekend

Zakończył się mocny golfowy weekend 6-7 czerwca 2009 roku. Krzysztof Bil (foto) pokonał swego ojca Bogusława i pozostałych graczy zdobywając puchar Burmistrza Choszczna w turnieju Choszczno Golf Open zakończonym w Modrym Lesie. W Binowie w 7 Rotariańskim Charytatywnym Turnieju Golfowym najlepszy był Radosław Kanas. W Kołczewie w 7 Turystycznym Pucharze Golfowym zwyciężył Andrzej Szmit.

Krzysztof Bil wygrał z wynikiem 173 (85+88) dwudniowy turniej o puchar Burmistrza Choszczna – Choszczno Golf Open rozegrany w dniach 6-7 czerwca b.r. w Modrym Lesie. Wyprzedził Bogusława Bila 177 (90+87)   i Zbigniewa Szmulczyńskiego 182 (91+91) (Z.Smulczyński z rezultatem 134 był też najlepszy w klasyfikacji netto mężczyzn). Najlepszą i jedyną kobietą, która ukończyła zawody była Sławomira Konieczna. Longest drive wygrał Mariusz Ostałowski, a najbliżej dołka umieścił swoją piłeczkę Andrzej Folendorf. Tym razem do Choszczna nie zawitali reprezentanci Binowa i Amber Baltic Golf Club, którzy mieli imprezy golfowe we własnych klubach. W Amberze odbywał się w tym czasie Turystyczny Puchar Golfowy, zaś w podszczecińskim Binowie miał miejsce 7 Rotariański Charytatywny Turniej Golfowy.

W Binowie tym razem wygrał w klasyfikacji brutto wspólnej Radek Kanas (79) przed Antonim Wiercińskim (80) i Marcinem Dziemianko (80). Golfmedia z satysfakcją rejestrują bardzo dobre wyniki w kategorii 12,5-25,4. Zwyciężył z doskonałym wynikiem 42 punkty stb Junior Mateusz Wardyn. Wyprzedził binowskiego dyżurnego ortopedę Rafała Przybylskiego (41 stb) i jego pacjenta, co równie dobrze świadczy o wzmiankowanym doktorze, Marka Witta 39 pkt stb.
W dniach 06-07.06.2009 na polu golfowym Amber Baltic w Kołczewie rozegrany został VII Turystyczny Puchar Golfowy „O Puchar Burmistrza Wolina” połączony z IV Turniejem Klubowym. Do rywalizacji stanęło 27 osób. Zwyciężył Andrzej Szmit z wynikiem 165 (84+81), przed Zdzisławem Krupą 168 (86+82) i Pawłem Grzelakiem 173 (85+88).
 W klasyfikacji netto kolejność była następująca:
1 miejsce – Zdzisław Krupa
2 miejsce – Piotr Tabeau
3 miejsce – Jerzy Szramowski
 Sponsorem pucharów był Burmistrz Gminy i Miasta Wolin. Za pierwsze miejsce w klasyfikacji netto  firma Polferries ufundowała nagrodę postaci voucheru na przejazd promem.  W klasyfikacji brutto pierwsze miejsce nagrodzone zostało voucherem na weekendowy pobyt w apartamencie  Wisełka-Holiday.