Musiolik do kwadratu

Podczas ostatniego weekendu czerwca, na polach golfowych w okolicach Trójmiasta, wyłoniono mistrzów Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych. Mistrzem Polski Seniorów Został Jan Musiolik (na zdjęciu) z Warszawy. Pokonał w dogrywce Bogusława Bila z Modrego Lasu. W klasyfikacji midamatorów zwyciężył poznaniak Michał Kasprowicz. Najlepszym graczem w grupie wiekowej 19-34 był syn seniorskiego mistrza – Sebastian Musiolik. Oprócz tych wydarzeń dwa ciekawe turnieje zakończyły się w Binowie.

W turnieju Polish Senior Championship zwycięzca trzydniowej rywalizacji został wyłoniony dopiero w dogrywce. Jan Musiolik z Warszawy (+31) pokonał na trzecim dołku play off Bogusława Bila (Modry Las). Po dwóch rundach liderem był Bogusław Bil. Musiolik w finale zagrał 79 uderzeń i zrównał się w klasyfikacji łącznej z Bogusławem Bilem. Zarządzono 3-dołkową dogrywkę na dołkach nr 1, 2 i 18. Wygrana Musiolika rozstrzygnęła się na “osiemnastce” po strzale Bila najpierw do bunkra, potem w obręb przeszkody wodnej. Na trzeciej pozycji zmagania ukończył Wiesław Kapral ze Śląskiego Klubu Golfowego (+45). Niespodzianką in minus było dopiero szóste miejsce Pawła Grzelaka (Binowo Park), który ukończył zawody z wynikiem + 50. Najlepszą seniorką została Elżbieta Panas.

Mistrzostwa Polski Mid Amatorów wygrał bezapelacyjnie Michał Kasprowicz z Poznania. Kasprowicz, po pierwszej rundzie był na pozycji wicelidera. Drugiego dnia uzyskał bardzo dobry wynik na Sierra GC (-1) i wypracował znaczną przewagę 9 uderzeń nad drugim w klasyfikacji Michałem Poniżem. Trzecia runda była już tylko formalnością, wynik 76 uderzeń w finale, najniższy tego dnia w tej grupie wiekowej, zagwarantował Michałowi Kasprowiczowi pewne zwycięstwo w klasyfikacji stroke play brutto.

Doskonale w tym turnieju wypadli golfiści z Wejherowa. Wicemistrzem Polski Mid Amatorów został członek Sierra Golf Club – Lech Sokołowski, wielokrotny mistrz klubu. Trzecie miejsce zajął Roman Glebko, a piąte Dariusz Koss (obecny Mistrz Klubu). Rozdzielił ich Michał Poniż z Warszawy, który po nie najlepszym trzecim dniu wypadł poza podium. Wśród Pań w klasyfikacji brutto triumfowała Dorota Kozakiewicz-Lejderman (SGC). W klasyfikacji netto I miejsce zajął Dariusz Koss przed Michałem Poniżem i Dariuszem Kubickim.

W turnieju Polish 19-34 Championship zwyciężył Sebastian Musiolik. Na drugim miejscu w klasyfikacji brutto uplasował się Jakub Żelazny, a trzeci był Wojtek Świniarski. Musiolik na pierwszym miejscu zakończył już pierwszą rundę w Sierra GC, pole ukończył podobnie jak Jakub Żelazny z wynikiem 73 uderzeń. Późniejszy zwycięzca w drugiej rundzie w Postołowie zagrał 77, a w finale 73 (+1). Jakub Żelazny w łącznej klasyfikacji stracił do rywala 4 uderzenia, a Wojtek Świniarski 6 uderzeń. W kategorii netto trzy pierwsze miejsca zajęli: Bartłomiej Babij, Marek Orłowski i Rafał Majchrzak. Najlepszą panią w tej grupie wiekowej okazała się Oksana Wojtkiewicz.
 27 czerwca 2009 roku na polu golfowym w Binowie zakończyły się Mistrzostwa Polski Lekarzy. Zawody rozgrywano w trzech grupach handicapowych oraz w kategorii brutto kobiet i mężczyzn.
 Mistrzami Polski Lekarzy zostali: brutto kobiet Agnieszka Predko – Engel, brutto mężczyzn Przemysław Nowak. Kategorię netto hcp 0 – 20,4 wygrał Jacek Konieczny. W kategorii netto hcp 20,5 – 32,4 najlepszy był Tomasz Hamera. Zaś w kategorii netto hcp 32,5 – 36,0 tryumfował Krzysztof Tokarczuk.
 Również w Binowie rozegrano Mojsiuk Mercedes-Benz Golf Cup. W turnieju rozegranym w klasyfikacji stableford z pełnym handicapem czołówka klasyfikacji była następująca.