Mistrzowie Krótkiej Gry

Jeszcze raz potwierdziła się stara golfowa prawda, że grę w golfa wygrywa się na greenie. Zwycięzca turnieju SHORT 2011 – SAMSUNG Seria 9, Artur Dziugieł wygrał również, rozgrywany równolegle na Lisiej Polanie, turniej Junior Tour z wynikiem 69 i 74 uderzenia. Michał Poniż, zwycięzca turnieju HandicapGolf Challenge, zajął w turnieju SHORT 2011 – SAMSUNG Seria 9 trzecie miejsce.

21 maja na Polu Golfowym Lisia Polana odbyły się dwa turnieje: Ogólnopolski Turniej Krótkiej Gry SHORT 2011 – SAMSUNG Seria 9 i Półmetkowy Turniej na 18 dołkach HandicapGolf Challenge. Turniej miał charakter charytatywny, całość dochodu z turnieju została przekazana na rzecz Fundacji Polsat Dzieciom reprezentowaną przez Elżbietę Zającównę. Oprawę medialną zapewniała telewizja Polsat, a w szczególności Polsat Cafe, Polsat Play oraz ekipa programu Się Kręci. Późnym popołudniem, tuż przed dekoracją zwycięzców, odbyła się licytacja na rzecz Fundacji Polsat Dzieciom, najnowszego cudu techniki firmy Samsung. Ultra nowoczesnego i eleganckiego Notebooka Samsung Serii 9 wylicytował Pan Krzysztof Czupryna, pomysłodawca turnieju. Kwota z licytacji zasili Fundację Polsat Dzieciom.

Do obu turniejów zgłosiło się łącznie 75 osób, w tym wiele osobistości ze świata sportu, biznesu i show biznesu, z których większość grała w obu turniejach tj. SHORT 2011 – SAMSUNG Seria 9 i HandicapGolf Challenge. Turniej cieszył się powodzeniem wśród kibiców, przyglądały mu się całe rodziny z dziećmi w sumie było to ponad 150 osób. Oba turnieje odbyły się pod patronatem Polskiego Związku Golfa i oba były sędziowane przez sędziów PZG.
 Całkowity dochód z obu turniejów przekazany został na Fundację Polsat, a Głównym Sponsorem była firma SAMSUNG. Innymi sponsorami były firmy Winnico Boats, Rekwar oraz Akademia Golfa David Ledbetter. Głównym patronem medialnym była firma Polsat (Polsat Cafe i Polsat Play) oraz portale Golfmedia, Golfmania, Golfnews, Golfpl, Tv-Golf oraz HelpGolf, a także magazyn MaleMan. Ponadto nagrody dla zwycięzców ufundowała sieć restauracji BierHalle. Organizatorem obu turniejów był serwis www.handicapgolf.pl.

Zwycięzcą Pierwszego Ogólnopolskiego Turnieju SHORT 2011 – SAMUSUNG Seria 9 został Artur Dziugieł z wynikiem 1042 punkty. Otrzymał on tytuł Mistrza Krótkiej Gry oraz nagrodę główną voucher o równowartości 500 GBP na zakupy w sklepie golfowym HelpGolf. rugie miejsce po emocjonującej dogrywce w krótkich puttach zajął Robert Rozmus z wynikiem 1692 punkty. Otrzymał on jako nagrodę za drugie miejsce  voucher o równowartości 200 GBP. Trzecie miejsce zajął Michał Poniż z wynikiem 1753 punkty. Otrzymał on jako nagrodę za trzecie miejsce voucher o równowartości 100 GBP.

W turnieju HandicapGolf Challenge nagrody zostały przyznane w kilku kategoriach.  kategorii wynik brutto kobiet zwyciężyła Monika Kowalewska z wynikiem 82 uderzenia. Otrzymała ona również nagrodę ufundowaną przez sieć restauracji BierHalle – kolację dla 2 osób. Drugie miejsce zajęła Rhea Wiatr z wynikiem 88, a trzecie miejsce Ewa Geritz z wynikiem 92 uderzenia.

W kategorii wynik brutto mężczyzn zwyciężył Michał Poniż z wynikiem 74 uderzenia.
 Otrzymał on również nagrodę ufundowaną przez sieć restauracji BierHalle – kolację dla 2 osób. Drugie miejsce zajął Marek Smolarz z wynikiem 79, a trzecie Robert Rozmus z wynikiem 80 (po count-back). Klasyfikacja Stableford W kategorii B (hcp 18,1-36) zwyciężył Lech Pankiewicz z wynikiem 45 punktów, drugie miejsce zajął Rafał Szwejkowski z wynikiem 43 punkty, a trzecie miejsce Piotr Bobkiewicz z wynikiem 42 punkty.

W kategorii A (hcp 0-18) zwyciężył Marek Smolarz z wynikiem 42 punkty, drugie miejsce zajął Dariusz Wiatr z wynikiem 38 punktów, a trzecie Mariusz Czerkawski z wynikiem 36 punktów (po count-back). Za najbardziej obiecującego zawodnika Turnieju został uznany Marek Smolarz, który otrzymał jako nagrodę 3 godzinne lekcje golfa w Czupryna & Dutczak Golf.

Tym co jest najbardziej godne podkreślenia jest fakt, że zwycięzca turnieju SHORT 2011 – SAMSUNG Seria 9, Artur Dziugieł wygrał również turniej Junior Tour z wynikiem 69 i 74 uderzenia. Michał Poniż zwycięzca turnieju HandicapGolf Challenge zajął w turnieju SHORT 2011 – SAMSUNG Seria 9 trzecie miejsce, a Robert Rozmus, który w turnieju SHORT 2011 – SAMSUNG Seria 9 zajął drugie miejsca, zajął 4 miejsce (po count-back) w turnieju HandicapGolf Challenge.

Potwierdza to powszechnie znaną, choć nie zawsze stosowaną w praktyce i treningach prawdę, że podstawą dobrych wyników w grze w golfa jest Krótka Gra. Najlepsi golfiści to równocześnie najlepsi specjaliści od Krótkiej Gry.