Melissa Reid wygrywa w Pradze

Czerwcową rundę turniejów z serii Ladies Europrean Tour zakończyły zmagania na Raiffeisenbank Prague Golf Masters w Czechach. 126 najlepszych golfistek Europy zmierzyło się w walce 0 250 tysięcy Euro. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego turnieju.

 Po pierwszym dniu na czołową pozycję wysunęła się nieoczekiwanie wynikiem 66 uderzeń Niemka Elisabeth Ester. Była to niespodzianka, gdyż jeszcze miesiąc wcześniej na turnieju UniCredit Ladies German Open presented by Audi, zajęła zaledwie 57 miejsce. Niestety nie udało się jej tej pozycji długo utrzymać. Już w drugim dniu na pozycję lidera wysunęła się Melissa Reid z Anglii. Angielka ostatecznie wygrała turniej osiągając kolejno wyniki 68, 67, 72 (w sumie – 9).

To piękne, podziwu godne zwycięstwo, gdyż Melissa cztery tygodnie wcześniej straciła w wypadku samochodowym matkę. Jadąc na na turniej UniCredit Ladies German Open, w którym rodzice chcieli podziwiać córkę, doszło do czołowego zderzenia samochodów w nocy na drodze krajowej w Bawarii. Przyczyną wypadku była prawdopodobnie wynikająca z przyzwyczajenia jazda lewą stroną drogi. Turniej w Pradze był pierwszym jaki 24-letnia golfistka grała od tego tragicznego wydarzenia. Zapytana, czy była zdenerwowana odpowiedziała, że nie, gdyż po tym, co przeszła wraz ze swoją rodziną, wszystko inne wydaje się łatwe. Dużo zawdzięcza swojemu trenerowi, który wspierał ją mentalnie w tych momentach. Obecnie Melissa przebywa w Anglii, gdzie przygotowuje się do turnieju US Women’s Open.

Drugie miejsce w Pradze wywalczyła Włoszka Diana Luna grając w sumie – 8, trzecie podzieliły ze sobą Australijka Rachel Bailey i Angielka Rebecca Hudson. Obie miały po trzech dniach turnieju wynik – 7. Czeszkom pomimo wspaniałej pogody i dopingu wielbicieli szczęście nie sprzyjało. Żadna z nich nie przeszła do rundy finałowej. Najlepsza, Klára Spilková, znalazła się na dopiero na 71-szej pozycji.

Pole golfowe „Albatros”, który leży 30 minut jazdy od centrum Pragi, istnieje zaledwie od trzech lat. Jednak już w 2011 roku pole to zostało obwołane przez Golf Digest najlepszym w Czechach. Ciekawie wymodelowane, ale o skąpym jeszcze drzewostanie, imponuje wypielęgnowanym stanem fairwayów, greenów oraz dużymi terenami treningowymi. Za piękne zwycięstwo Melissa otrzymała od właściciela pola, pana Jiřego Šimáně, dożywotnie członkostwo w klubie.

Zdjęcie na czołówce: Jedna z legend LPGA 48-letnia Angielka Laura Davies.
Na zdjęciu: Lokalna matadorka Klára Spilková na 9. dołku, 22.06.2012

Tekst, zdjęcie – Janina Maroschik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *