Zima w Tajlandii

Zakończył się zimowy turnus szkolenia golfowego w Tajlandii. Uczestnicy spędzili tydzień w dniach 19-26 lutego 2013 roku w Pattana Golf & Country Club. Do Polski przywieźli opaleniznę, naładowane akumulatory i masę golfowych przemyśleń. Pozostaje tylko zintegrować nabytą wiedzę i z animuszem wkroczyć w zbliżający się sezon golfowy 2013 roku.

 
 Poziom grupy był bardzo zróżnicowany, obok osób rozpoczynających swą golfową przygodę w szkoleniu brali udział gracze reprezentujący bardzo dobry poziom klubowy – handicapy w granicach 10.
 Dla początkujących były prowadzone całodniowe zajęcia techniczne. Zaawansowani gracze korzystali z indywidualnych konsultacji doskonalących poszczególne elementy treningu golfowego oraz wskazówek dotyczących przygotowania mentalnego do gry i tzw „course planning”, zajęć z efektywnego zarządzania grą.
 Jeżeli ktoś nie wierzy, że można się nauczyć grac w golfa podczas jednego tygodnia intensywnych zajęć, powinien zweryfikować swoje poglądy. Niektórzy z kursantów, praktycznie rozpoczynający naukę golfa po tygodniu zajęć zagrali rundę na bardzo trudnym 18 – dołkowym polu, pełnym przeszkód wodnych, bunkrów i innych zasadzek czekających na golfistę.
 Mistrzowskie pole golfowe Pattana Golf Club & Resort, które było areną szkolenia, ma 27-dołków. Rozlokowane na 400 hektarowej nieruchomości jest bardzo starannie utrzymane. Każda z trzech dziewiątek o wdzięcznych nazwach Andreas, Brookei i Calypso oferuje różne poziomy trudności gry. Ciekawostką pola jest dołek par 6 o długości 603 m. Referencyjnym dołkiem jest jedynka na dziewiątce Brookei. Par 4 o długości 400 m ma tylko fairway i green. Poza tym wszędzie jest … woda. Dołek wybudowano na mierzei pomiędzy dwoma jeziorami.
 Pattana jest zlokalizowana około 80 km na południe od Bangkoku w pobliżu słynnego kurortu Pattaya.
 
Pole golfowe Pattana Golf Club & Resort
 
 
 
Domek klubowy w  Pattana Golf Club & Resort

 Obóz zimowy jest częścią projektu dotyczącego nauki i doskonalenia golfa, który jest prowadzony przez szkołę golfa Czupryna & Dutczak Golf. Nauka swingu oraz różnych elementów gry była prowadzona zgodnie z koncepcją Manuela de la Torre, jednego z najsłynniejszych i najlepszych nauczycieli golfa. Uczeń koncentruje się na ruchu kija golfowego, a nie na ruchach części ciała.
 Zastosowanie tej koncepcji w nauczaniu powoduje, że swing golfowy staje się łatwy i szybki do opanowania. Programy szkoleń były zbudowane wg książek Krzysztofa Czupryny: "Jak doszedłem do handicapu 5 po 4,5 roku gry w golfa?" i najnowszej, nie wydanej jeszcze, monumentalnej pracy "Jak skutecznie grać w golfa". Ta ostatnia pozycja będzie liczyła sobie ponad 800 stron i kilkaset zdjęć, a będzie traktować o wszystkich aspektach gry w golfa. Będzie też pierwszą książką o grze w golfa napisaną przez Polaka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *