Paweł Grzelak wrócił na tarczy

Po pierwszym turnieju z cyklu Mid Amateur Golf Tour rozegranym 11-12 maja w Kraków Valley Golf Club, reprezentant Binowo Park Paweł Grzelak zajął drugie miejsce. Otrzymaliśmy korespondencję Marka Gaika z tego turnieju.

"Pierwszy turniej  serii Midamatour Golf Tour za nami. Walka uczestników i oddanie golfowi były godne podziwu ze względu na pogodę, która nie poskąpiła żadnej pory roku. Słowa

uznania należą się każdemu kto ukończył turniej (Na 40 uczestników 38 go ukończyło). Najlepszy wynik rundy, 80 uderzeń, uzyskany przez Krzysztofa Piskorskiego jest

pięknym osiągnięciem, ponieważ pole w Paczółtowicach stawia wysoko poprzeczkę dla graczy, zwłaszcza przy takiej pogodzie. Walka o każde kolejne miejsce była zacięta o czym świadczą jednopunktowe różnice między poszczególnymi zawodnikami, a niejednokrotnie takie same wyniki. Zwycięzcą został Kozubik Otakar. Dzielnie walczył Paweł Grzelak, który prowadził po pierwszej rundzie. Naciskany przez młodszych zajął drugie miejsce.Trzecie miejsce obsadził Kacmarik Michał. O sile naszych południowych sąsiadów świadzy obecność pięciu Czechów w pierwszej siódemce. Regulamin Mid Amateur Golf Tour pozwala w dalszym ciągu włączyć się do rywalizacji do czego gorąco namawiam.

Marek Gaik"

Turniej był wielkim wyzwaniem, gdyż grano z białych markerów. Paweł Grzelak w pierwszej rundzie zagrał 81 uderzeń i prowadził o pięć uderzeń z najlepszymi Czechami. Na drugi dzień nie wytrzymał presji i ukończył pole z wynikiem 88. Przegrał zwycięstwo z najlepszym z Czechów o dwa uderzenia. W pierwszej dziesiątce  było jeszcze dwóch graczy z Amber Baltic Golf Club. Ósmy był Romuald Szałagan (91+90=181), a dziewiąty Krzysztof Woźniak (86+95=181). Jedenasty w tej doborowej stawce był Marek Góra (89+96=185) z Binowa. Dobrze spisał się debiutujący na tak poważnym turnieju Kazimierz Mendak z Binowa, który z wynikiem 99+102=201 zajął 27 miejsce.

(jd)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *