Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów

Na polu Boskogens koło Malmo w Szwecji zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów. Pierwsze miejsce zajęli Norwegowie, którzy pokonali w finale 5-2 reprezentację "ojczyzny golfa" Szkocji. Nasi juniorzy zajęli ostatecznie 19 lokatę pokonując w ostatnim meczu w walce "o honor" Islandię 4-1.

 Turniej rozpoczął się o eliminacji w systemie stroke play. Po pierwszych dwóch dniach nasza drużyna zajmowała ostatnie 20 miejsce z wynikiem +119. Od bezpośrednio poprzedzającej nas Islandii dzieliło nas 39 uderzeń.

Oto wyniki poszczególnych naszych reprezentantów R1+R2:

Mateusz Jędrzejczyk 80+78

Maksymilian Sałuda 82+81

Steven Janicki 90+83

Michał Wacławek 87+83

Jakub Paech 93+85

Jędrzej Łopato 90+90

 Na usprawiedliwienie naszych "orlików" można jedynie napisać, że pole Boskogens jest bardzo trudne. Ma długość 6345 m. Greeny są szybkie a obok fairwayów ciągną się gęste wysokie rough-y. Statystyki wyników są wiele mówiace, jedynie na najłatwiejszym 12 dołku (PAR 5 – 490 metrów) średnia wyników wszystkich graczy była poniżej par a w turnieju grali przecież najlepsi młodzi golfiści w Europie.

 Następnym etapem rozgrywek były mecze sąsiadujacych ze sobą drużyn. Nasza reprezentacja walczyła o miejsca 17-20.

 W trzeciej rundzie nasi juniorzy zmierzyli się z zajmującą 17 miejsce reprezentacją Czech. Nasi zawodnicy przegrali "na czysto" 5-0.

 W czwartej rundzie nasi przegrali kolejny mecz w stosunku 1-4. Naszym przeciwnikiem była Austrią, która po eliminacjach zajmowała osiemnastą pozycję.  Swój mecz wygrał jedynie Mateusz Jędrzejczyk, który pokonał Lukasa Nemeca.

 Na pożegnanie turnieju nasi juniorzy zmobilizowali się i wygrali 4-1 z reprezentacją Islandii. Swoje mecze wygrali: Maks Sałuda, Mateusz Jędrzejczyk, Michał Wacławek i nasza para Jędrzej Łopatto z Jakubem Paechem. Przegrał jedynie (po dogrywce) Steven Janicki. Ostatecznie nasz zespół zajął w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów przedostatnie 19 miejsce.

Polska reprezentacja juniorów: stoją od lewej: Steven Janicki, Mateusz Jędrzejczyk i Maxymilian Sałuda, siedzą od lewej: Jacek Gazecki (sekretarz PZG), Jakub Paech, Jędrzej Łopatto, Michał Wacławek.

zdjęcie pochodzi z www.golfdata.se

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *