Oracle Golf Tour zakończony!

W weekend 19-20sierpnia 2006 roku. odbył się Turniej Masters Oracle Mid Amateur Golf Tour na pięknym polu golfowym Toya pod Wrocławiem. Finał podsumował całą serię turniejów przeznaczonych dla golfistów w wieku powyżej 35 lat.

 W sumie w cyklu turniejów uczestniczyło 38 kobiet i 206 mężczyzn. 155 osób brało udział więcej niż jednym turnieju. Średnia frekwencja na turnieju wyniosła 64 sklasyfikowane osoby. Drugi rok rozgrywania cyklu potwierdził zapotrzebowanie na tę formułę turniejów. Oprócz walki, która towarzyszy każdemu zmaganiu sportowemu ważnym elementem była integracja uczestników. Udało się tego dokonać dzięki dwom elementom tj. dyrektor turnieju Marii Gaik i "Miodówce Gajowego". Atmosfera wytwarzana przez panią dyrektor turnieju była niepowtarzalna. Dyrektor obiecała, że w następnym roku nie zabraknie takiej atrakcji jak wspólne śpiewanie (śpiewniki są już w przygotowaniu).

 Wśród kobiet Masters wygrała Brygida Morańska(184), drugie miejsce zajęła Ewa Geritz(191) a trzecie Jolanta Makuch(195). W finale wśród mężczyzn wygrał organizator i pomysłodawca cyklu – Marek Gaik(159) – na miniaturowym zdjęciu w czołówce. Złośliwi twierdzą, że wymyślił on sobie ten turniej, aby jego zbiór pucharów mógł się szybko powiększać. Drugi był Paweł Grzelak (160).Trzeci Lech Sokołowski(160). Jak każdy może zauważyć walka była ostra i o kolejności decydowało jedno uderzenie oraz wynik drugiego dnia. W ramach Masters odbyły się tradycyjnie następujące dodatkowe konkurencje:

1.Najdłuższe uderzenie pań (Ewa Fober )

2.Najdłuższe uderzenie panów (Lech Sokołowski)

3.Najbliższe uderzenie do dołka pań i panów ( Henryk Gwiżdż)

4.Najbliżej kreski wyznaczającej środek fairwaya (Gretner-Kowalczyk Elżbieta).

 Nagrody wręczali: w imieniu Oracle Polska prezes Andrzej Dopierała a w imieniu, BPSC S.A. prezes Ignacy Miedziński. Do rankingu Oracle Mid Amateur Golf Tour brano 6 najlepszych wyników w turze. Ranking był osobno prowadzony był dla kobiet i mężczyzn. Wśród pań pucharami i nagrodami rzeczowymi obdarowano trzy zawodniczki: pierwsze miejsce zajęła Brygida Morańska, drugie Ewa Geritz, trzecie Alicja Kubrakiewicz. Wśród panów (ze względu na ilość grających) premiowanych było pięć miejsc: pierwsze obsadził Lech Sokołowski, drugie Marek Gaik, trzecie Jaroslaw Dostalek, czwarte Paweł Grzelak, piąte Piotr Prażak. Po zakończeniu wszyscy zgodnie zadeklarowali udział w przyszłorocznych rozgrywkach.

Redakcja golfmedia.pl gratuluje konsekwencji w realizacji pomysłu i z satysfakcją śledzi rozwój cyklu życząc dalszych sukcesów.

Zwycięzcy cyklu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *