Ranking PZG

W ostatnim turnieju wliczanym do klasyfikacji PZG tzw. Masters, rozegranym na polu Rosa Private Golf Club, wygrał Michał Kasprowicz. O zwycięstwie zdecydowała dogrywka, w której pokonał on Jacka Persona.

 Po pierwszej rundzie turnieju prowadził Jacek Person z doskonałym wynikiem 73 uderzenia. W drugiej rundzie turnieju najlepiej poradził sobie Michał Kasprowicz i zakończył ją 76. Lider z pierwszego dnia tym razem uzyskał wynik 81 uderzeń, okazało się, że obaj zawodnicy po dwóch rundach mieli identyczny wynik – 154 uderzenia.
Zwycięzcę wyłoniła dogrywka. Na drugim dołku play off Michał zagrał para, piłka Jacka uderzana na par zakręciła na brzegu dołka i wypadła na green. Wszystko było jasne Michał Kasprowicz wygrał Masters. Trzecie miejsce w tym turnieju przypadło młodemu Tomkowi Pulsakowskiemu, który zakończył turniej z trzema uderzeniami straty do liderów.

 W ostatnim turnieju nie grali liderzy klasyfikacji mężczyzn Mateusz Jędrzejczyk i Max Sałuda. W tej sytuacji największą szansę na przejęcie punktów i tytułu wicelidera rankingu miał Michał Wacławek. Musiał tylko zająć co najmniej czwartą pozycję w turnieju. Zajął miejsce piąte i tym samym pozostał trzecim najlepszym graczem sezonu 2006.

 Wśród Pań sprawa wydawała się prosta – tylko dyskwalifikacja Martyny Mierzwy i wygrana Elżbiety Panas, dawała tej drugiej zawodniczce awans z drugiego na pierwsze miejsce w rankingu. I choć to Elżbieta Panas wygrała rywalizację wśród Pań – uzyskała wynik 186 uderzeń, nie odebrała Martynie pierwszej pozycji rankingu PZG.

 W tym sezonie golfiści mieli możliwość zagrania w 17 turniejach zaliczanych do rankingu PZG. Ostateczni do Cisco Polskiego Rankingu Golfowego wliczano 5 najlepszych wyników.

 Wśród mężczyzn najlepszy bilans punktowy w tym sezonie (bezapelacyjnie) osiągnął najlepszy polski junior – Mateusz Jędrzejczyk. Drugi był Maksymilian Sałuda, a tyrzeci Michał wacławek. Wszyscy trzej zawodnicy – jako jedyni w rankingu – zdołali przekroczyć 3000 tysiące punktów.

 Na miejscu czwartym uplasował się zdobywca tytułu najlepszego golfisty 2005 roku – Piotr Robełek. 23 punkty mniej od pana Piotra i w konsekwencji piąte miejsce w Cisco PRG 2006 przypadło Michałowi Poniżowi. Na 6. pozycji sklasyfikowany został zwycięzca TUI PZG Masters – Michał Kasprowicz. Na siódmym miejscu – z 2099 punktami – ostatecznie znalazł się Jacek Person, który dzięki drugiej lokacie w zawodach TUI PZG Masters, w ostatniej chwili awansował w rankingu aż o 6 oczek. Ponad 2000 punktów zebrali też dwaj kolejni zawodnicy w Cisco PRG 2006: Michael Krogulec (8. miejsce) oraz Timothy Hyland (pozycja 9-ta). Pierwszą dziesiątkę zamyka Kuba Peach z 1913 punktami na koncie.

 W Cisco Polskim Rankingu Golfowym mężczyzn w tym sezonie sklasyfikowanych zostało ponad 300 zawodników. Ostatnim, któremu udało się uzbierać ponad 1000 punktów, jest – zajmujący 22. pozycję – Piotr Kozłowski. Zawodnicy, którym nie udało się przekroczyć granicy 100 punktów, zostali sklasyfikowani poniżej 123 miejsca.

 Wśród kobiet tytuł najlepszej zawodniczki w tym roku przypadł młodziutkiej Martynie Mierzwie. Cześć należy oddać także Elżbiecie Panas, która do końca walczyła z Martyną o miejsce liderki. I choć pokonała Martynę Mierzwę w ostatnim turnieju Polskiego Związku Golfa – TUI PZG Masters, nie udało jej się wyprzedzić swojej rywalki. Martyna na koniec sezonu – identycznie jak triumfator rankingu mężczyzn – ma na swoim koncie 3535 punktów. Elżbieta Panas zdobyła ich 3141.

 Trzecią najlepszą zawodniczką sezonu golfowego 2006 została Ewa Geritz, która wraz z dwoma innymi golfistami – Dorotą Jankowską (miejsce 4-te) oraz Brygidą Morańską (5-ta pozycja) – zdobyły ponad 2000 punktów. Na dalszych pozycjach znalazły się: Katarzyna Kaźmierczyk (VI), Patrycja Piotrowska (VII), Monika Kowalewska (VIII), Ewa Kozak (IX) oraz na dziesiątym miejscu – Olga Guzik.

 Pełna lista Cisco Polskiego Rankingu Golfowego 2006 mężczyzn znajduje się na stronach PZG.


Martyna Mierzwa zwyciężczyni wśród kobiet


Elżbieta Panas – druga w rankingu PZG


Mateusz Jędrzejczyk – najlepszy golfista w rankingu


Max Sałuda – drugi wśród panów

tekst PZG, zdjecia archiwum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *