Wybierz golfistę

W nadchodzących wyborach samorządowych szczecińskie środowisko golfowe będzie miało swoich przedstawicieli. Jeśli nie wiesz, na kogo głosować to zagłosuj na koleżankę/kolegę golfistę.

W wyborach do Sejmiku Samorządowego Województwa Zachodniopomorskiego wystartuje Małgorzata Jacyna-Witt (na zdjęciu, za nią inny kandydat Jerzy Sałuda) Zajmuje pierwsze miejsce na liście rekomendowanej przez PiS. Aktualna radna jest członkinią klubu radnych „Od nowa” kojarzonego z Teresą Lubińską. Małgorzata jest osobą znaną i skuteczną, powinna „w cuglach” wejść do sejmiku.

W wyborach do Rady miasta Szczecina wystartuje trzech golfistów.

W Śródmieściu Szczecina stanowiącym centrum miasta na liście „Lewicy i Demokratów” znajduje się redaktor Jarosław Dobrzyński (zdjęcie w miniaturze na czołówce). Długoletnia „twarz” Kroniki Pomorza Zachodniego ma spore szanse na karierę radnego gdyż jego nazwisko umieszczono na drugim miejscu listy kandydatów. Jarek polonista, satyryk i kabareciarz jest bezpartyjny, jego programy satyryczne prowadzone z Henrykiem Sawką na trwałe zapisały się w annałach lokalnej telewizji. Ma też spore doświadczenie samorządowe, był swego czasu miejskim rzecznikiem prasowym.

Na prawobrzeżu miasta na liście PiS znajdujemy pod nr 9 Jana Galantego (na zdjeciu po lewej z Małgorzatą Jacyną-Witt) a pod nr 12 Jerzego Sałudę. Janek jak sam twierdzi, może niesłusznie, szanse ma niewielkie. Na co dzień jest właścicielem apteki „Sit Saluti” w Zdrojach i dba o nasze zdrowie. Jurek Sałuda dba też o zdrowie tyle, że naszych zwierzęcych pupili, z zawodu jest, bowiem weterynarzem.

Kazimierz Mendak – aktualny przewodniczący Rady Gminy w Starym Czarnowie też staje do ponownego wyboru. Kazio (na zdjęciu z prawej z Piotrem Gąsowskim) zwany „leśnikiem” od wyuczonej profesji jest osobą niezwykle kontaktową i serdeczną. Jest też doskonałym golfista zaangażowanym w rozwój golfa. Wszyscy życzymy mu sukcesu wyborczego, oby każdy polityk miał taki kontakt ze swoimi wyborcami.

Wiele jest w golfie do zrobienia, również na szczeblu samorządów, choćby budowa pierwszego w Polsce komunalnego pola golfowego. Jak wybierzemy golfistów przychylność dla golfa w samorządzie będzie pewna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *