Golf na Budmie

 Jedną z atrakcji targów BUDMA, które odbyły się w Poznaniu w dniach 23-26 stycznia był symulator golfa Golfzon. W hali Centrum Budownictwa Sportowego było to stoisko bez wątpienia najbardziej oblegane.

 Wszyscy chcieli spróbować swoich sił w grze w golfa i wziąć udział w organizowanych konkursach. Na stoisku Golf Poland, przedstawiciela na Polskę firmy Golfzon, nawet po pierwszych w tym roku opadach śniegu można było grać na pięknych polach golfowych z całego świata.

 Grano w deszczu i słońcu, na polach bardzo górzystych i płaskich, ale z dużą ilością wody, na terenach otwartych i mocno zadrzewionych. Instruktarz i pierwsze strzały zwiedzający wykonywali na strzelnicy golfowej (Driving Range), gdzie można było dokonywać pełnej analizy uderzenia. Dla wielu osób ten pierwszy kontakt przerodził się w zainteresowanie sportem i z wiele osób zapowiedziało już intensywny trening w golfie.

 Symulator postawiła firma Golf Poland, która jest przedstawicielem Golfzon na Polskę. Symulatory golfa Golfzon odznaczają się wysoką jakością grafiki 3D, uchylną matą uderzeniową i dokładnym „czytaniem" zachowania piłki. Ponieważ możliwe jest prawdziwe puttowanie, realizm gry jest bardzo wysoki.

 Podczas trwania targów przygotowano dla zwiedzających i wystawców szereg atrakcji. Pierwszego dnia rozegrano konkurs na najdłuższe uderzenie (Longest Drive Competition), w którym nagrody ufundowała firma Elkner Service. W konkursie wzięło udział 12 zwiedzających a wielofunkcyjny rozsiewacz wywalczył Zdzisław Romański.

1    Zdzisław Romański        129,94

2    Józef Królak            113,51

3    Kraft                100,45

 W środę rywalizowano o nagrody Zielonego Horyzontu, generalnego przedstawiciela firmy Toro. Współzawodnictwo stało na wysokim poziomie, a o zwycięstwie decydowały metry.

1    Zdzisław Jędrzejczak        160,99

2    Rafał Maciak            155,34

3    Wiesław Jackiewicz        147,55

 Ostatnim konkursem dla zwiedzających był rozegrany w czwartek konkurs na najdłuższe uderzenie o puchar firmy Skalimex Borów. W zmaganiach wystartowało 10 zawodników.

1    Andrzej Roskowski        188,49

2    Bartosz Połka            156,75

3    Rafał Dąbek            135,96

 Wystawcy Centrum Budowanictwa Sportowego rywalizowali o puchary ufundowane przez Golf Poland i prezesa Polskiego Klubu Infrastruktury Sportowej. Przez wszystkie dni targów odbywały się zawody na najdłuższe uderzenie i do ścisłego finału weszli: Sebastian Chciuk (fantastyczne 200,24 m w eliminacjach), Rajmund Dedio (176,67 m) oraz Krystian Kaleja (105,07 m). Zwodnicy stanęli przed trudniejszym zadaniem zagrania jednego dołka na polu golfowym Palm Beach. Rywalizacja była zacięta a gra odbywała się według normalnych zasad gry w golfa. Wszystko rozstrzygnęło się w ostatnim uderzeniu i piękny puchar zabrał do domu Rajmund Dedio z firmy Perrot Polska. Drugie miejsce zajął Sebastian Chciuk z firmy Technochem a trzecie Krystian Kaleja z firmy Hub-Dar.

 W trakcie targów rozegrano również kilka nieoficjalnych turniejów pomiędzy wystawcami oraz odwiedzającymi targi miłośnikami golfa.

Tekst i zdjęcie : Paweł Lewiński


 Zwycięzcy turnieju o Puchar Prezesa PKIS – u góry od lewej Paweł Lewiński Golf Poland, Marek Zdziebłowski Prezes PKIS; – u dołu Krystian Kaleja (3); Rajmund Dedio (1), Sebastian Chciuk (2).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *