Toya Mistrzem Polski

Klubowym Mistrzem Polski została drużyna Toya Golf z Wrocławia. Tytuł zdobyli w składzie: Adrian Meronk, Michał Kasprowicz, Jan Szmidt jr, Tomasz Pulsakowski, Romuald Szałagan i Mateusz Dziąsko. W finale Toya była lepsza od obrońców tytułu drużyny Binowo Park i wygrała 3,5 do 1,5.

 Po rozstawieniu par wydawało się, że Binowo nie bedzie miało kłopotów z ponownym zdobyciem tytułu mistrza. Spekulowano – Marek Góra nie powinien mieć kłopotu z ograniem juniora Adriana Meronka, Max Sałuda powinien pokonać Michała Kasprowicza a pozostały brakujący punkt zdobędą Jędrzej Łopatto na Janku Smidtcie lub Jakub Żelazny w rywalizacji z Tomkiem Pulsakowskim. Rzeczywistość okazała się jednak całkowicie inna. Adrian Meronk już pięć dołków przed końcem zakończył zwycięsko swój mecz z Markiem Górą a Michał Kasprowicz pokonał Maxa Sałudę 3&2. Toya została mistrzem – gratulujemy.

 Mistrzostwa są dość znamienne, wygląda na to, że powoli dokonuje się zmiana na mapie polskiego golfa.  Stare marki tracą na znaczeniu a pojawiają się "młode tygrysy". Niewątpliwie do ich grona musimy zaliczyć drużynę Kraków Valley, która równie niespodziewanie jak Toya pokonała "starych mistrzów" z Warszawy. Wprawdzie do wyłonienia zwycięzców w dwóch meczach potrzebna była dogrywka, ale oba "play offy" wygrali reprezentanci Krakowa: Michał Jurkowski zwyciężył Tima Hylanda a Łukasz Wilk pokonał Jana Musiolika. Swój punkt dorzucił Michał Wacławek zwyciężając 6&4 Piotra Robełka. W meczu par Paweł Dydyński z Ernestem Młynarskim zremisowali z Markiem Gonickim i Andrzejem Jesionek. Ostatecznie Kraków Valley pokonał First Warsaw G&CC z wynikiem 3.5-1,5.

 Piąte miejsce zgodnie z przewidywaniem zdobył Amber Baltic Golf Club wygrywając z reprezentacją gospodarzy Mazury Golf &CC 4-1 (6 pozycja). Siódme zajął Golf Palace z Łodzi wygrywając w stosunku 3-2 poznański klub Panorama Golf (8 miejsce).

Kolejność pozostałych drużyn klubowych jest następująca:
9. First Warsaw B
10. Tokary GC
11. Sierra Golf Club
12. Royal Klub Wilanów
13. Pierwszy Lubelski Klub Golfowy
14. Binowo Park B
15. Śląski Klub Golfowy
16. Toya B
17. Rosa Private Golf Club
18. Mazury Golf & CC
19. Golf Palace B
20. Gdańsk Golf & CC
21. Sierra Golf Club B
22. Gliwicki Klub Golfowy
23. Lisia Polana
24. Śląski Klub Golfowy B
25. Modry Las GC
26. Opolski Klub Golfowy
27. Royal Kraków Golf & CC
28. Rycerski Klub Golfowy Korbielowice

 Binowo nie obroniło więc tytułu mistrza. Po czteroletniej dominacji podszczecińskiego klubu mamy nowego klubowego lidera. Toya mocnym akcentem zaznaczyła się na golfowej mapie Polski. Przypomnijmy, że uroczyste otwarcie pola golfowego Toya w Krzyżanowicach pod Wrocławiem miało miejsce w maju ubiegłego roku. Silną ekipę ma też Kraków Valley i mocną pozycję mają w tym zespole juniorzy Michał Wacławek i Tomek Lepka. W wielu drużynach decydującą rolę odgrywają juniorzy lub niedawni juniorzy. Warto podkreślić, że w drużynie mistrzów grało trzech młodych graczy, dobry to symptom dla rozwoju polskiego golfa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *