Polskie turnieje EPD

W dniach 6-9 września 2007 roku na polu w Postołowie pod Gdańskiem zostanie rozegrany tegoroczny Polish Open. W tym roku, po sześcioletniej przerwie, turniej ten będzie częścią Renault EPD Tour (European Proffesional Development Tour).

 "Objazdowy cyrk" golfowy EPD zawita do Polski na ponad tydzień. Już w najbliższą sobotę 2 września rozpoczyna się Sierra Clasic, również rozgrywany w ramach EDP Tour na polu golfowym Sierra Golf Club w Pętkowicach koło Wejherowa. Warto podkreślić z satysfakcją, że Polska staje sie powoli również znaczącym miejscem na mapie europejskiego Golfa.

 W ramach EPD Tour  na polu w Sierra Golf Club zorganizowane będą dwa turnieje. W sobotę, 1 września br. będzie miał miejsce Sierra Pro-Am, turniej o charakterze towarzysko-pokazowym, podczas którego profesjonaliści będą grać z amatorami. W dniach od 2 do 4 września odbędą się Sierra Classic – zawody przeznaczone wyłącznie dla profesjonalistów.

 Na polu w Pętkowicach zameldują się: Taco Remkes (2 na liście rankingowej EPD), James A. Ruth (3),  Will Besseling (4), Lee Corfield (5), Max Kramer (6), Jay Taylor (7) i Damian Ulrich (9).

 Zawodnicy Renault EPD Tour – trzeciej w kolejności ligi profesjonalnych rozgrywek golfowych starego kontynentu i bezpośredniego stanowią zaplecze wyższych klas rozgrywkowych (Challenge Tour i najważniejszego European Tour). W tym sezonie EPD Tour to 20 turniejów, które są rozgrywane w Centralnej Europie. Cykl rozpoczął się w lutym a zakończy w październiku. Pula nagród wynosi 450 tys. euro, a pięciu najlepszych golfistów serii awansuje do Challenge Tour 2008. Więcej o EPD na: www.epdtour.com

 W jedenastej odsłonie Polish Open wystartuje prawie 160 golfistów, w tym około 100 profesjonalistów z EPD Tour. Swoją obecność potwierdziła czołówka klasyfikacji europejskiego cyklu. Na polu w Postołowie zobaczymy aż ośmiu z dziesięciu prowadzących w rankingu EPD graczy. Czołowi polscy golfiści będą mieli okazję zmierzyć się z liderem rankingu – Tino Schusterem, jak i jego bezpośrednimi konkurentami, Jamesem A. Ruthem (3), Willem Besselingiem (4) czy Lee Corfield’em (5). W turnieju zagrają też inni gracze z pierwszej dziesiątki EPD Tour: Max Kramer (6), Jay Taylor (7), Mark Grabow Schytter (8) i Dennis Küpper (10).

 Udział w turnieju zgłosili również najlepsi gracze ubiegłorocznej edycji Mistrzostw – obrońca tytułu, Tim Spence (na zdjęciu na czołówce), Simon Butts (III miejsce) oraz trenerzy kadry juniorów PZG, Mike O’Brian i Peter Bronson (zwycięzca Polish Open 2005). Dla najlepszych amatorów z Polski i zagranicy (limit HCP 12,0) zarezerwowanych jest min. 36 miejsc. Turniej odbędzie się na najdłuższym polu golfowym w Europie (7094 m.), Postołowo Golf Club w okolicach Trójmiasta. Pula nagród dla graczy zawodowych wynosi 120.000 złotych (ponad 30.000 euro). W przeddzień głównego wydarzenia odbędzie się dodatkowy turniej Pro-Am, z którego przychody przeznaczone zostaną na cel charytatywny. W tych zawodach może wystartować 80 zawodników (60 amatorów i 20 zaproszonych pro).  

 Turniej Polish Open rozgrywany jest od 1994 roku. W latach 1996-1999 był częścią prestiżowych rozgrywek zawodowego golfa – cyklu Challenge Tour. W tym okresie w zawodach brała udział śmietanka europejskich golfistów, a pula nagród w 1999 roku sięgnęła aż 100 000 dolarów. W latach 2000-2002 turniej nie odbył się. Zła sytuacje ekonomiczna w kraju uniemożliwiła pozyskanie sponsora i zawody utraciły miejsce w cyklu Challenge Tour. 2007 rok jest rokiem przełomowym. Dzięki staraniom nowych organizatorów, Polish Open po raz pierwszy od 1999 roku stał się częścią zawodowego golfa – cyklu Renault EPD Tour.

Program Polish Open

5 września (środa) – runda treningowa

7.30    otwarcie „Centrum turniejowego”
11.00-18.00 charytatywny turniej towarzyszący PRO-AM
19.00 OFICJALNE OTWARCIE TURNIEJU połączone z uroczystością wręczenia nagród za turniej PRO-AM
– ceremonia wręczenia nagród turnieju Pro-Am
– omówienie zasad turnieju
– ogłoszenie startów I rundy

6 września (czwartek) – runda I

6.00 otwarcie Driving Range
7.30 start pierwszych flightów;
ok. 19.00 ogłoszenie wyników; ogłoszenie startów na następny dzień

7 września (piątek) – runda II

6.00 otwarcie Driving Range
7.30 start pierwszych flightów;
ok. 19.00 ogłoszenie wyników rundy II; ogłoszenie startów na następny dzień
17.00-20.00 Players Party w Shank Bar PGC

8 września (sobota) – runda III

6.00 otwarcie Driving Range
7.30 start pierwszych flightów;
ok. 16.30 ogłoszenie wyników rundy III; ogłoszenie startów na następny dzień

9 września (niedziela) – runda finałowa

6.00 otwarcie Driving Range
7.30 start pierwszych flightów;
ok. 16.30 Ceremonia Rozdania Nagród

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *