Otwarte Mistrzostwa Amber Baltic GC

Piotr Dąbrowiecki (na zdjęciu) został, z wynikiem 160 zwycięzcą w Otwartych Mistrzostwach ABGC. Zwyciężył po wyrównanej walce Marka Marcinkowskiego i Mateusza Szmita, który po dwóch dniach turnieju mieli do trumfatora 3 uderzenia straty. Zobacz zdjęcia z turnieju.

 

 Mimo pozornie sporej przewagi walka o wygraną w turnieju trwała do samego końca. O wygranej Piotra przesądził trafiony putt na birdie na ostatnim osiemnastym dołku. Wcześniej swoją szansę miał prowadzący po pierwszej rundzie Mateusz Szmit. Na siedemnastce piłka zagrana przez Piotra Dąbrowieckiego przy pierwszym strzale trafiła w wysoki rough i gracze jej nie znaleźli. Mateusz po drive był 100 m od flagi i nie powinien mieć problemu ze zrobieniem para. Niestety najpierw nie trafił w green a później chybił łatwego putta. Szansa na zdobycie przewagi przed finałowym dołkiem została zmarnowana. Piotr Dąbrowiecki mimo double bogey na siedemnastce rozpoczynał ostatni dołek z przewagą uderzenia. Po trzech uderzeniach wszyscy grający w finałowym flighcie gracze leżeli kilka metrów od dołka. Pierwszy puttował Mateusz, kiedy jego piłka minęła o centymetry dołek stało się jasne, że turniej wygra Piotrek. Miał trzy metry do dołka i dwa uderzenia w zapasie. Ostatecznie Piotr trafił putta i zdobył birdie. Taki sam wynik zaliczył na finałowym dołku Marek Marcinkowski i rzutem na taśmę zepchnął Mateusza Szmita na trzecie miejsce.

 W rozgrywanych równolegle mistrzostwach Golf Club Panorama w klasyfikacji kobiet wygrała reprezentacyjna juniorka Martyna Mierzwa (171). W rywalizacji mężczyzn najlepszy był Marek Grunt (174) przed Bartoszem Brózdą (182) i Andrzejem Łęckim (191).

 Zanim doszło do niedzielnych rozstrzygnięć golfiści walczyli w sobotę z aurą. Huraganowy wiatr bardzo utrudniał grę w inauguracyjnej rundzie Otwartych Mistrzostw Amber Baltic Golf Club. Podmuchy wiatru sprawiały, że piłki uderzone na greenie putterem potrafiły skręcić w nieoczekiwanym kierunku lub toczyły się same bez udziału gracza. W pierwszej rundzie wielu graczy nie poradziło sobie z przeciwnościami aury i wyniki były naprawdę bardzo przeciętne. Po  tej rundzie prowadził Mateusz Szmit z wynikiem 76. W sobotę poza liderem osiemdemdziesiątkę "złamał" jeszcze tylko Piotr Dąbrowiecki (79). Trzeci był Marek Marcinkowski z wynikiem 83. Wśród tych graczy rozegrała sie ostatecznie walka o zwycięstwo w turnieju.

 

Piotr Dąbrowiecki drajwuje na ostatnim dołku

 

Marek Marcinkowski odbiera, z rąk managera klubu Małgorzaty Marchelak, nagrodę za drugie miejsce w mistrzostwach ABGC 

Marek Marcinkowski puttuje z foregreenu na birdie na 18 finałowym dołku, piłka wpada do dołka. Ten putt dał mu tytuł I wicemistrza klubu ABGC

Mateusz Szmit zdobył tytuł II wicemistrza klubu ABGC

Mateusz Szmit po drugim uderzeniu na osiemnastce leżał 40 metrów od flagi 

Paweł Grzelak najlepszy senior w ABGC

Longin Tadeusz wygrał klasyfikację netto w mistrzostwach ABGC. Nagrodę wręcza kapitan ABGC Leszek Zembrowski.

Olga Szmit była najlepsza wśród kobiet. Niezadowolona z wyniku zabroniła go podawać. 

Elzbieta Gąsecka miała najlepszy wynik netto wśród kobiet należących do ABGC

Marek Grunt Mistrz Klubu Panorama, po prawej Paweł Stasiak

Bartosz Brózda I Wicemistrz Panorama GC. Z tyłu Janusz Skoczyński.

Po lewej Andrzej Łęcki – II Wicemistrz Panorama GC wraz z prezesem klubu Januszem Szafarkiewiczem 

Jarosław Brózda wygrał netto w mistrzostwach Panorama GC

Martyna Mierzwa – Mistrzyni Panorama GC i jednocześnie trymfatorka Mistrzostw ABGC w kategorii open kobiet

Puttuje Lech Gąsecki

Marian Okupniak popularny "Marcel" – najlepszy senior w Panorama GC

Waldemar Minkowski i Edmund Macionga – członkowie ABGC w czasie gry

 

Zbiorowe zdjęcie zwycięzców i organizatorów 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *