Golfiści z sercem

Golfiści z podwarszawskiego First Warsaw Golf & Country Club zebrali podczas imprezy charytatywnej ponad 115 000 zł. Szczodrość uczestników przełożyła się na realną pomoc finansową dla Domu Dziecka im. Piusa XI w Chotomowie, prowadzonego przez Siostry Zakonne. Gratulujemy wspaniałego daru serca i z dużą satysfakcją rejestrujemy, że golfiści umieją się dzielić tym co mają z tymi, którzy potrzebują wsparcia.

 13 października na polu golfowym First Warsaw Golf & Country Club w podwarszawskim Rajszewie odbył się, już po raz trzeci, turniej charytatywny. Celem charytatywnym tegorocznego turnieju była pomoc finansowa dla Domu Dziecka im. Piusa XI w Chotomowie, prowadzonego przez Siostry Zakonne. Pomimo niskiej temperatury atmosfera okazała się bardzo gorąca. Turniej składał się z części sportowej, w której rywalizowali między sobą golfiści oraz części piknikowej, w której uczestniczyli sponsorzy, dzieci z domu dziecka i ludzie dobrej woli. Dla dzieci przygotowane zostały liczne atrakcje: ognisko, nauka gry w golfa, przedszkole wyposażone przez firmę Remi oraz zabawki podarowane zarówno przez firmę Remi jak i osoby prywatne takie jak Witold Grzesiak.

 

  Środki na pomoc finansową pochodziły z trzech źródeł: z opłat turniejowych wniesionych przez golfistów, od sponsorów oraz z aukcji charytatywnej.

Sponsorami turnieju byli:

– CITIHANDLOWY

– HYUNDAI

– ADLINER SP. Z O.O.

– FWG&CC RAJSZEW

– LIPTON ICE TEA

– REMI

– VIETNAMESE MEMBERS

– PHU MARS

– GALERIA MITO

– CAREY AGRI

 Kulminacyjnym punktem pikniku była aukcja charytatywna, w której największym powodzeniem cieszyły się prace wykonane przez dzieci z domu dziecka. Najcenniejsze w tych pracach były nie walory artystyczne pracy a serce, jakie dzieci włożyły w ich narysowanie. Jeszcze nigdy w historii turniejów charytatywnych zorganizowanych na polu golfowym w Rajszewie nie padały tak wysokie kwoty. Rywalizacja podczas licytacji przewyższyła rywalizację na polu golfowym, rekord za jedną z prac wyniósł 15 tysięcy złotych. Licytacja była bardzo zacięta, przez 60 minut zebrano 92 850 zł.

 O godzinie 9:00 osiemdziesięciu graczy różnych narodowości wystartowało w systemie shotgun. Na golfistów czekały dwie dodatkowe konkurencje: Hole In One na dołku 5 oraz Longest Drive na dołku numer 9. Tylko 30 cm zabrakło do wygrania nagrody Hole In One którym był samochód Hyundai I30 – ufundowany oczywiście przez firmę Hyundai. Konkurencję Adliner Longest Drive wygrał Sławomir Komoński.

 W turnieju męskich par (suma stb.) zwyciężyli:

1. Sławomir Michalski & Marcin Michalski z wynikiem łącznym STB PTS – 59     

2. Kim E-W & Lee Y- Sun z wynikiem łącznym STB PTS-56

3. Włodzimierz Stańczak & S.C Lim z wynikiem łącznym STB PTS-56

 W turnieju par żeńskich najlepszy wynik osiągneły – S.H. Woo & Yang-Ja Yoon z wynikiem łącznym STB PTS-56

 Najlepsi w kategorii brutto okazali się – Doug Truter & William Carey z wynikiem łącznym STB PTS-47

Podczas pikniku zebrano:

– opłata turniejowa 7 200 zł

– datki od sponsorów 15 000 zł

– aukcja 92 850 zł

czyli łącznie ponad 115 000 zł, prawie 3 razy więcej niż w zeszłym roku.

 Organizatorzy dziękują bardzo wszystkim sponsorom, gościom oraz członkom klubu, a w szczególności Panu Go z „First Warsaw Golf & Country Club Korean Golfers Association” oraz Panu  Bujalskiemu z  „First Warsaw Golf & Country Club Polish Players Association a także Ambasadorom Vietnamu i Korei za grę oraz pomoc przy organizacji imprezy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *