UNITY LINE RYDER CUP 2007

W najbliższy weekend 27-28 października 2007 roku rozegrana zostanie dziewiąta edycja Unity Line Ryder Cup, meczu golfowego pomiedzy Amber Baltic Golf Club – Binowo Park rozgrywanego na wzór słynnego Ryder Cup, meczu zawodowych golfistów pomiędzy Ameryką i Europą.

 Przypomnijmy sobie historię tych zmagań.

Mimo wnikliwej analizy faktograficznej nie jestem w tej chwili przypomnieć sobie wszystkich danych. Nie pamiętam na przykład dokładnego wyniku pierwszego meczu (choć w nim grałem i nawet pisałem z niego relację, prawdopodobnie do magazynu "Golfista"). Proszę wszystkich o pomoc i uzupełnienie danych, może ktoś ma w swoich archiwach tę relację i może mi pomóc. Jeśli jesteście w stanie zweryfikować poniższe dane przesyłajcie e-maile.

A oto co udało mi się ustalić:

Edycja Rok    Pole       Zwycięzca wynik: Amber   Binowo

I      1999   Kołczewo    ABGC                  ?           ?

II     2000   Binowo       remis                  7,5        7,5

III    2001   Kołczewo    ABGC                 11,5       3,5

IV     2002   Binowo       ABGC                 8            7

V      2003   Kołczewo     ABGC                16         14

VI     2004   Binowo       Binowo              13         17

VII    2005   Kołczewo    Binowo              12         18

VIII   2006   Kołczewo    Binowo              13         17

IX     2007   Kołczewo     ?                        ?           ?

Opis rywalizacji w 2005 roku pod linkiem Unity Line 2005

w 2006 roku pod linkiem Unity Line 2006

wyniki poszczególnych pojedynków w 2001 roku pod linkiem Wyniki 2001

wyniki poszczególnych pojedynków w 2003 roku pod linkiem Wyniki 2003

Rywalizacja klubów była zawsze świętem dla graczy. Przed meczem obowiązywała maksymalna mobilizacja, zawsze trwały manewry taktyczne i ustawianie list do losowania rywali. Przez pierwszych pięć edycji meczu zdecydowanie dominował Amber Balit Golf Club. Wygrał cztery razy, raz (w drugiej edycji rozegranej w Binowie) padł sensacyjny remis. Nic w tym dziwnego klub spod Międzyzdrojów ma zdecydowanie dłuższą historię niż klub w Binowie. Z czasem jednak, słynący z doskonałego szkolenia juniorów podszczeciński klub zaczął dyktować ton w rywalizacji. Edycje 2004-2006 zakończyły się tryumfem Binowo Park Golf Club. Jak będzie w tym roku niebawem się przekonamy.

 W historii meczu nie brakowało ciekawych zdarzeń i nieoczekiwanych zwrotów sytuacji. W 2002 roku mecz w Binowie rozegrano w potwornie ciężkich warunkach atmosferycznych w zimnie, porywistym wietrze i nieustającej ulewie. Niektórzy zawodnicy np. Piotr Kołodziejczak grali już w reprezentacji obu klubów. Zdarzyło się nawet, że przedstwiciele jednej rodziny grali w przeciwnych drużynach, tak było w 2004 roku gdzie syn Michał Jadwisiak (ABGC) grał przeciwko swojemu ojcu Januszowi Jadwisiakowi (Binowo Park). W 2006 roku mecz miał być rozegrany w Binowie. W noc poprzedzającą zmagania spadł śnieg i pole pod Szczecinem nie nadawało się do gry. Błyskawiczna decyzja organizatorów przeniosła pojedynek na pole do Kołczewa. Pojedynek rozegrano, dojechał nawet katering przygotowany w Binowie!

 Wydawca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *