Nagrodzony Mike O’Brien

Mike O’Brien, szef wyszkolenia PGA Polska, otrzymał prestiżową nagrodę ProSport Media 5-Star Professionals. Nagrodę otrzymał z rąk Ian-a Randella prezesa PGAs of Europe podczas corocznego spotkania PGA of Europe, które miało miejsce w Hiszpanii.

 Nagrody przyznawało miedzynarodowe kolegium sędziów rekrutujących się z krajów będących członkami PGAs of Europe. Mike O’Brien znalazł się wśród czterech nagrodzonych osobistosci golfowych. Oprócz niego nagrodę otrzymali Jim Farmer – honorowy trener Royal & Ancien Golf Club of St.Andrews, Paul Dellanzo – manager wielu nowych europejskich projektów golfowych i Dale Hayes – południowo afrykański gracz, działacz i dziennikarz golfowy.

 Mike O’Brien pojawił się w Polsce 10 lat temu. Jako młody zawodowy gracz postanowił uczestniczyć w rozwoju golfa w Polsce. W tym czasie golf w naszym kraju stawiał pierwsze kroki. Odnosił sukcesy jako gracz przez pierwsze kilka lat. Niestety problemy zdrowotne przerwały, tę dobrze zapowiadającą się karierę. Mike, chociaż jest Anglikiem, dobrze włada językiem polskim, co jest wśród jego nacji rzadkością. Dobrze zna też polską mentalność i dobrze się czuje w Polsce.

 – Cztery lata temu zmienił się system szkolenia w Polskim PGA. Przyjęto przewodnictwo Komisji Edukacyjnej europejskiego PGA. W tym roku pierwszych dwudziestu trzech polskich zawodowców uzyskało pełne uprawnienia trenerskie. Przez ten czas została zrobiona doskonała robota. Bez udziału Mike’a O’Briena, dodajmy: bez wynagrodzenia i w jego czasie wolnym, PGA Polska nie byłaby w tym miejscu, w którym jest obecnie." – powiedział na temat Mike’a Ian Randel podczas ceremonii wręczenia nagrody.

 Redakcja www.golfmedia.pl gratulacje Mike’owi prestiżowego wyróżnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *