Mistrzostwa Europy w Postołowie

W Postołowie, na polu golfowym 25 km od Gdańska, wczoraj rozpoczęły się Mistrzostwa Europy Mid Amatorów w golfie. Na starcie stanęło 112 uczestników z 18 krajów. Już pierwszego dnia zanotowano dobre rezultaty. Na I miejscu ex aequo po pierwszym dniu znajdowało  się 3 zawodników z wynikiem 73 uderzenia : Duńczycy – Mikael Flindt i  Finn Andersen oraz  Matias Kjellgren ze Szwecji. Najlepszy wynik wśród zawodników z Polski uzyskał Witold Grzesiak – 86  uderzenia.

Drugi dzień turnieju " European Mid-Amateur Championship supported by Sobienie Królewskie", upłynął pod znakiem świetnej pogody .Pierwsze miejsce nadal  zajmuje ez aequo dwójka  duńskich  golfistów  Mikael Flindt i Finn Andersen oboje z wynikiem 70 uderzeń drugiego dnia . Oboje zaimponowali wspaniałą "długą" gra oraz doskonałym puttingiem, który na ogromnych Postołowskich greenach odgrywa zasadnicza role w uzyskaniu bardzo dobrego wyniku.

Należy dodać, że pole jest bardzo wymagające w związku z tym przed zawodnikami stanęło nie lada wyzwanie. Faworytom zagrozić może jedynie Ari Vaukkonnen z Finlandii lub  Rosennkvist Niklas ze Szwecji  – obaj  będący na trzecim miejscu.

Trzeci dzień zawodów to popis odporności psychicznej Mikaela Findta. Po 11 dołkach wynik obu liderów był „all square„ Na 12 Finn przyblokował lekko drive’a i wylądował w wodzie na prawo od bunkra, co w końcowym efekcie przyniosło mu double boogey’a.  Na następnych 3 dołkach Mikeal rozbudował swoją przewagę o następne 5 uderzeń. Równolegle rewelacyjnym poziomem gry zaimponował Szwed Rosennkvist.

Decydującym momentem rundy finałowej był doskonały drive Mikael’a z back tee 16 .Nie udało mu sie wprawdzie zagrać birdie jednak przewaga była tak znaczna ze na ostatnich dwóch dołkach pozostali zagrażający mu zawodnicy dali za wygraną.

Wydarzeniem finałowego  dnia turnieju był Hole in One na dołku nr 3 który przypadł w udziale francuzowi Marc’owi Mortier, który ma prawdopodobnie szkockich przodków… 🙂

Przedstawiciele Europejskiej i Polskiej Federacji Golfa uznali turniej za stojący na bardzo wysokim poziomie , zarówno od strony organizacyjnej jak i sportowej.

Lucyna Bronk
Dyrektor Klubu
Postolowo Golf Club

Komunikat jest w autoryzowanej wersji oryginalnej i redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności ani za jego treść, ani za jego styl (dop.red.). Prawdą jest stare powiedzenie, że błędów nie robi ten, kto … nic nie robi. Poziom edytorski komunikatu jest jednak zastanawiający. Ogłaszamy konkurs dla czytelników www.golfmedia.pl. Wygrywa ten czytelnik, który znajdzie w powyższym tekście więcej błędów. Odpowiedzi prosimy nadsyłać emailem na adres *protected email*. Dla zwycięzcy golfowa nagroda.

Zdjęcie na czołówce pochodzi z archiwum redakcji.

A oto i rozwiązanie naszego konkursu: nagrodę od redakcji otrzymuje Andrzej Szner, za list:

"Trudno mi oceniać styl pisania takich relacji, jednak polska pisownia zobowiązuje.
I tak;
-jest ez aeguo ma być ex eguo
-jest oboje winno być obaj (gofiści)
-jest obu liderów winno być obu zawodników, golfista-lider zawsze jest jeden."

My ze swej strony znaleźliśmy jeszcze kilka kwiatków:
"Finn przyblokował lekko drive’a" – co może znaczyć to określenie nie wiemy;
"Mikeal rozbudował swoją przewagę" – wcześniej dla niepoznaki ten zawodnik miał na imię Mikael, cóż wszystko się zmienia, rozbudować można dom lub klatę na siłowni, przewagę po polsku zwykle się powiększa;
"Przedstawiciele Europejskiej i Polskiej Federacji Golfa uznali turniej za stojący na bardzo wysokim poziomie, zarówno od strony organizacyjnej jak i sportowej." – całość brzmi niezbyt zręcznie, zdecydowanie lepiej by było gdyby przedstawiciele "uznali, że turniej stał", poza tym gorzej by było gdyby przedstawiciele uznali turniej za leżący (prawda?).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *