Polacy w Portugalii

Dariusz Kuriata i Leopold Rudziński wraz z Mateuszem Kusznierewiczem (na zdjęciu) oraz Pro – Marcinem Stelmasiakiem zagrają 3-7 listopada b.r. w światowym finale turnieju Diners Club International Pro-Am Classic 2008. Polscy finaliści tegorocznej edycji turnieju  zmierzą się z reprezentantami z całego świata na polu golfowym Vila Sol, Vilamoura w Portugalii.

W siedemnastym już turnieju Diners Club International Pro-Am Classic Polskę reprezentować będą zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Diners Club Trophy 2008 w kategorii brutto Dariusz Kuriata (z wynikiem łącznym 161 uderzeń) oraz w kategorii netto Leopold Rudziński (135 uderzeń). Obaj Panowie są reprezentantami klubu golfowego Binowo Park. Członkami polskiej drużyny są także: Mateusz Kusznierewicz – mistrz olimpijski i ambasador marki Diners Club oraz Marcin Stelmasiak – nasz PRO. W zeszłorocznym turnieju Pro-Am Classic wzięło udział 25 drużyn z 19 krajów. Zwycięzcami szesnastej edycji w 2007 roku była drużyna z Hong Kongu.

Diners Club International Pro-Am Classic to międzynarodowy turniej golfa wyłącznie dla posiadaczy kart Diners Club. W turnieju bierze udział drużyna z danego kraju złożona z jednego profesjonalisty (PRO) i trzech amatorów (AM). Drużyna wyłaniana jest w eliminacjach Diners Club Trophy, które w tym roku odbyły się w ramach klasyfikacji cyklu turniejowego Polish Golfers Championship.  

Każdego roku Diners Club International Pro-Am Classic organizowany jest w atrakcyjnym miejscu na świecie. Finał zeszłorocznej edycji odbył się w Suncity w Republice Południowej Afryki. W tym roku turniej odbędzie się w Portugalii Vilamoura, Algarve na 27 dołkowym polu Vila Sol Spa & Golf Resort zaprojektowanym przez światowej sławy architekta Donalda Steel’a. Partnerem wyjazdu polskiej drużyny jest firma Chervo.

„Golf staje się coraz bardziej popularnym sportem w Polsce” – mówi Patrycja Chodzeń, Dyrektor Marketingu Diners Club Polska. „Co roku rośnie liczba osób grających w golfa i to właśnie dla pasjonatów tego sportu wydaliśmy specjalną kartę płatniczą Diners Club GOLF, która zapewnia wiele progolfowych korzyści. W tym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy również turniej Diners Club Trophy, za sprawą którego polscy miłośnicy golfa i zarazem posiadacze karty Diners Club mogli wziąć udział w eliminacjach do finału Diners Club Interantional Pro-Am Classic. Trzymany kciuki za polską drużynę, na czele której stoi w tym roku nasz mistrz olimpijski Mateusz Kusznierewicz i życzymy im sukcesów w Portugalii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *