Ojciec z synem grali w golfa

Paweł i Maciej Stasiak wygrali w głównej kategorii netto turniej „Ojciec i Syn” rozegrany tradycyjnie na polu Amber Baltic Golf Club w Kołczewie.W klasyfikacji brutto zajeli trzecie miejsce ustępując zwycięzcom Mateuszowi i Andrzejowi Szmitom i wicemistrzom Janowi i Romualdowi Szałaganom.

 
  Amber Baltic Golf Club już po raz trzeci zorganizował turniej „Ojciec i Syn”. Jak widać ta formuła z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością bo w trzeciej edycji wystartowały 32 pary. Do turnieju zgłaszały się nawet trzypokoleniowe rodziny. Tak było w przypadku rodziny Macionga, w której Tomasz Maciąga występował w podwójnej roli: jako syn Edmunda Macionga, a także jako ojciec Jana Macionga. Było to dla niego nie lada wyzwanie, bo pod czujnym okiem markera musiał grać dwiema piłkami. Po pierwszej rundzie rozgrywanej w formacie Greensome wspólnymi siłami najlepsze wyniki brutto uzyskali:
1. Szmit Andrzej i Szmit Mateusz – 73
2. Szałagan Romuald i Szałagan Jan – 75
3. Stasiak Paweł i Stasiak Maciej exequo Szmidt Jan i Szmidt Jan jr. – 76
 Wieczorem zawodnicy udali się na Players Party zorganizowane na terenie pola golfowego. Przy muzyce, grilu i lampce dobrego wina opracowywano strategię gry na kolejny dzień. Tradycyjnie zorganizowano także  konkurs „Nearest to the pin” na 8 green małego pola. Najbliżej, bo niecałe 3 m od dołka „wylądował” Błażej Kwiatkowski.

 Druga runda rozegrana została w formacie best ball. 30° upał nie pomagał zawodnikom w uzyskaniu dobrych rezultatów, niemniej jednak team Szałaganów zaskoczył wszystkich przynosząc wynik 6 poniżej para, odbierając tym samy rodzinie Szmit szanse na pierwsze miejsce brutto.

 Po dwóch rundach w klasyfikacji netto pierwsze miejsce zajęli Stasiak Paweł i Maciej. Na drugim miejscu uplasowali się Romuald i Jan Szałagan, ale w związku z tym, że zwyciężyli w kategorii brutto ustąpili miejsca Grzegorzowi i Błażejowi Kwiatkowskim. Trzecie miejsce należało do Macieja i Michała Kozłowskiego.

 W klasyfikacja brutto triumfowali wcześniej wspomniani Romuald i Jan Szałagan (141). Tuż za nimi Andrzej i Mateusz Szmit (145) a na trzecim miejscu  Jan i Janek Szmidt (149).

 Podczas ceremonii wręczenia nagród wyróżnieni zostali także najmłodsi zawodnicy turnieju: Goli Mikołaj (lat 6), Macionga Jan (lat 8), Komoński Staś (lat 8) i Gawroński Eryk (lat 9). Dla większości  z nich był to turniejowy debiut, ale grając u boku taty chcieli sprostać oczekiwaniom i dać z siebie wszystko. Dumni Ojcowie jednomyślnie stwierdzili, że Synowie stanęli na wysokości zadania.

 Czwarta edycja turnieju „Ojciec i Syn” już za rok. Wszyscy oczekujemy na kontynuację tej krótkiej, choć jakże pięknej tradycji. Zawodnicy już rozpoczęli treningi aby poprawić efekty ojcowsko-synowskiej współpracy.

 
 Paweł i Maciej Stasiak
 
 Jan i Janek Szmidt
 
 Andrzej i Mateusz Szmit
 
 Grzegorz i Błażej Kwiatkowscy
 
Romuald i Jan Szałagan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *