Ruszyła Modra Szkoła

Ponad sześćdziesięciu uczniów z zachodniopomorskiego regularnie uczestniczy w zajęciach Modrej Szkoły – programu nauki golfa mającego na celu wyłonienie następców Gary’ego Playera czy Tiger’a Woodsa.

 Rozpoczęte 20 września zajęcia w ramach pozaszkolnego programu nauki golfa „Modra Szkoła” odbywają się dwa razy w tygodniu w dwóch grupach:  w środy o 15.00 i 16.45 oraz niedziele o 12.00 i 14.00.  Wśród uczestników są uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu  Choszczna, Drawna,  Bralinka, Pełczyc i Kłodawy koło Gorzowa Wielkopolskiego. Miesięczny koszt zajęć wynosi zaledwie 50 zł.

 Od września uczestnicy programu będą kolejno przechodzili pięć etapów szkolenia. W trakcie  pierwszego, oznaczonego kolorem niebieskim zostaną wprowadzeni w dyscyplinę golfową, zapoznają się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na polu golfowym a także nauczą się podstaw zamachu golfowego w takcie różnych gier i zabaw. Każdy z etapów kończył się będzie egzaminem. Na zakończenie ostatniego, złotego etapu w maju przyszłego roku będą zdawali egzamin na Zieloną Kartę Polskiego Związku Golfa.

 Inicjatorami programu jest założone przy polu golfowym Modry Las Stowarzyszenie UKS MODRA SZKOŁA.  Wśród jego członków znajdują się właściciele pola – Artur i Pamela Gromadzcy, golfiści oraz pracownicy Modrego Lasu a także przedstawiciele lokalnych samorządów, min. Bogusław Bil  i radna Sejmiku Wojewódzkiego, Krystyna Bugaj-Wiśniewska. Wśród członków wspierających tą inicjatywę znaleźli się min. burmistrzowie okolicznych miast: Choszczna, Barlinka i Drawna. Polski Związek Golfa przekazał zestawy juniorskich kijów golfowych niezbędnych do prowadzenia szkoleń.

 Duża liczba chętnych do nauki golfa to efekt bezpośrednich wizyt członków Stowarzyszenia w ponad 20 szkołach regionu oraz zorganizowanego w dniu 12 września na polu golfowym Modry Las pod Choszcznem Dnia Otwartego MODREJ SZKOŁY. Wówczas w czterogodzinnej akademii golfa uczestniczyło blisko 200 osób. Dzięki współpracy z samorządami dzieci dotarły na pole szkolnymi autobusami. Imprezę prowadził znany choszczeński komentator sportowy Wiesław Drewicz. W tajniki golfa wprowadzali przyszłych mistrzów dwaj golfiści – Kuba Ossowski, zawodowy gracz  i  Jędrzej Łopatto, jeden z czołowych polskich amatorów.

 Podczas imprezy odbyły się także program instruktażowy straży pożarnej „Ja potrafię pomóc”, pokaz przez sprzętu policyjnego i psów tropiących. Przyszli golfiści mogli także „przymierzyć” się do najnowszych modeli samochodów Volkswagen, które prezentował   szczeciński dealer tej marki -firma KOŁACZ-ŁOPIŃSKI. Dealer wsparł również finansowo organizację Dnia Otwartego Modrej Szkoły. Dzięki choszczeńskiemu producentowi mięs i wędlin „OZIMEK” oraz piekarni „Kunowski Bakers”, uczestnicy akademii mogli posilić się gorącymi kiełbaskami z grilla a na deser zjeść pączka. Imprezę wsparły także inne firmy: Stacja Diagnostyczna K.Radziszewicz, firma „2×3” , lokalny sklep „Intermarche” i księgarnia „Pegaz”.

 „Modrą Szkołę” postanowili także wesprzeć finansowo uczestnicy rozgrywanego pod koniec września turnieju o Puchar Kapitana Modry Las Golf Club. Po zakończeniu gier zorganizowano konkurs „closest to the pin” oraz aukcję obrazów choszczeńskich artystów i innych przedmiotów – min. licytowano zabytkową ręczną kosiarkę ogrodową. Szczególnie aktywni podczas licytacji i konkursu okazali się poznańscy golfiści. W efekcie organizatorom udało się zebrać kwotę blisko 6000 zł, która w całości przekazana zostanie na szkolenie dzieci i młodzieży w Modrej Szkole!

 Osoby lub instytucje zainteresowane udziałem dzieci w zajęciach Modrej Szkoły proszone są o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów:  501 680 525, 693 374 416  lub na adres mailowy: *protected email*

Tekst: Bogusz Downar-Zapolski, Modry Las Golf Club

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *