Turniej dwóch kapitanów

Ponad stu golfistów wystartowało w turnieju zorganizowanym przez kapitanów klubu Binowo: Kazimierza Mendaka i Dariusza Nowosada. Rywalizowano w turniejach dla początkujących na polu 9-dołkowym oraz dla zaawansowanych na 18-dołkowym. Osiągnięto rewelacyjne wyniki, przede wszystkim dzięki dobrej grze, ale również wyjątkowo przyjaznemu regulaminowi.
 

 Teesy dla panów na wielu dołkach przestawione były na czerwone, a dla pań na juniorskie. Każdy z uczestników mógł wykupić maksymalnie po trzy gimmie i trzy muligany, które mogły być wykorzystywane podczas rozgrywanej rundy turniejowej. Był to pierwszy z pomysłów realizowanych podczas Dnia Kapitańskiego mających na celu zebrania funduszy, które zasilą „Program Juniorów BPGC”. Gimmie i Muligan kosztowały po 10 zł. Podczas trwania turnieju można było również wykupić uderzenie jednego z pro. Gavin Long i Max Sałuda co chwilę byli zapraszani do wykonania uderzeń, które kosztowały 20 zł każde.

 Po tym wyjaśnieniu z mniejszym zdziwieniem odebrane zostaną przedstawione wyniki. W kategorii kobiet wygrała Magdalena Prentka z wynikiem 62 uderzenia netto. Na drugim miejscu uplasowała się Aleksandra Smaga 66 uderzeń, a na trzecim Magdalena Paczóska 67 uderzeń. W kategorii juniorów zwyciężył Mikołaj Kamiński 61 uderzeń, przed Maciejem Witkowskim 63 uderzenia i Szymonem Olszewskim 68 uderzeń.W kategorii mężczyzn, na 18 dołkowym polu golfowym dominowali panowie, którzy tak naprawdę w tym roku zaczęli grać w golfa. Wygrał Mariusz Gładysz z wynikiem 58 uderzeń netto. Na drugim miejscu znalazł się Piotr Kuchciński 58 uderzeń. A trzecie miejsce z wynikiem o jedno uderzenie gorszym zajął Paweł Filipiak. W turnieju na polu 9-dołkowym dwóch zawodników uzyskało po 69 uderzeń i lepszym „count backiem” wygrał Piotr Puchacz wyprzedzając Jerzego Kumika. Trzecie miejsce z wynikiem 73 uderzenia zajął Krzysztof Blatkiewicz.

 Po turniejach, które wystartowały w formule „shot gun” Kapitanowie Klubu zaprosili wszystkich jego uczestników oraz gości i partnerów klubu na bankiet. Przed rozdaniem nagród przeprowadzono licytację rzeczy i upominków ufundowanych przez klubowiczów i sponsorów, a uzyskane pieniądze przeznaczone były również na „Program dla Juniorów BPGC”. Licytację poprowadził Michał Janicki, który jak zwykle w pełen humoru sposób starał się zachęcić publiczność do aktywnego udziału w zabawie. A zabawa trwała do późnego wieczora przy muzyce przygotowanej przez Andrzeja Głogowskiego.

 Podczas dnia kapitańskiego dla juniorów zebrano ponad 11.000 zł.

 Zdjęcie na czołówce: Zbigniew Folta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *