Michał Kasprowicz wygrywa XX PZU Polonię Cup

  Michał Kasprowicz (220 uderzeń) po dogrywce z Janem Piętką został najlepszym zawodnikiem turnieju golfowego PZU Polonia Cup by Porsche Centrum Poznań & Warimpex rozgrywanego w dniach 6-8 sierpnia 2015 roku na polu Amber Baltic Golf Club w Kołczewie k/Międzyzdrojów. Trzecie miejsce w głównej kategorii mężczyzn zdobył Jan Szałagan (225).

  Najlepszą kobietą była Marianna Duczmal (244 uderzenia). Drugie miejsce zajęła Elżbieta Panas (250 uderzeń) a trzecie podzieliły ex equo Amanda Majsterek (256) i Janina Ziob (256). Wśród seniorek zwyciężyła Irena Kokocińska (260) a wśród super seniorów Paweł Grzelak (239 uderzeń) Jan Musiolik, z tym samym wynikiem  zajął drugie miejsce w tej kategorii.

Jeden z największych i najstarszych turniejów golfowych w Polsce obchodzi w tym roku 20 urodziny. Turniej golfowy PZU Polonia Cup by Porsche centrum Poznań & Warimpex jest od 1996 roku rozgrywany w Amber Baltic Golf Club w Kołczewie. W tym roku do turnieju przystąpiło 170 graczy z całej Polski i z zagranicy. Turniej tradycyjnie już przyciąga środowiska polonijne z USA i Kanady i jest okazją do spotkania polonusów z całego świata, których łączy miłość do gry w golfa. – Ten wspaniały turniej jest co roku okazją do spotkania przyjaciół z pola golfowego – mówi Elżbieta Panas z Warszawy. Turniej jest sponsorowany przez największego polskiego ubezpieczyciela PZU. W tym roku PZU Życie promuje akcję „Golf zapobiega chorobom krążenia” – prawdą jest, że golfista żyje przeciętnie 7 lat dłużej niż osoba nie grająca w golfa. Tętno  przy wysiłku fizycznym w golfie jest optymalne dla profilaktyki układu krążenia.

Michał Poniż z Warszawy, trzykrotny zwycięzca tego turnieju, podkreślał dobre przygotowanie pola do gry – wszyscy mieli równe szanse na sukces – powiedział.
Pole zlokalizowane jest w pięknym miejscu w bezpośrednim sąsiedztwie Wolińskiego Parku Narodowego. Pierwsze dwa dni gry upłynęły pod znakiem upałów. Organizatorzy musieli ratować zawodników zimnymi kompresami z mokrych ręczników. Humory jednak dopisywały – zagrałem swój rekord 73 uderzenia – mówi Arkadiusz Majsterek z Łodzi – dla mnie sukcesem jest już gra ostatniego dnia w finałowej grupie zawodników. Do finałowych zmagań, odbywających się w akompaniamence wielkiej burzy z piorunami, z najlepszymi wynikami przystąpili: Michał Kasprowicz z Poznania i dwóch młodych wrocławian Jan Piętka i Jan Szałagan. W bezpośrednim boju najlepszy okazał się Michał Kasprowicz.
– Dziękuję wszystkim golfistom, którzy grali w tych dwudziestu minionych edycjach tego turnieju – mówi Małgorzata Marchelak dyrektor pola golfowego – ich obecność decyduje o sukcesie turnieju. Dziękuję też sponsorom, dzięki którym mogliśmy zapewnić godną oprawę jubileuszowego wydarzenia.
 Jan Piętka przegrał tytuł w dogrywce
Janek Szałagan prowadził po dwóch dniach turnieju. 80 uderzeń w finałowej rundzie wystarczyło jedynie na najniższy stopień podium – 3 miejsce.
Michał Poniż, trzykrotny tryumfator tym razem był na 5. miejscu
Finałowy flight – od lewej Michał Kasprowicz, Jan Piętka, Arkadiusz Majsterek i Jan Szałagan
Mariusz Cerkawski, Andrzej Jesionek, Michał Poniż i Włodzimierz Stańczak startowali razem w drugiej grupie finałowej
PZU było głównym sponsorem turnieju. Domek klubowy w turniejowej dekoracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *