Sukces Adriana Meronka w Dubaju

Adrian Meronk zajął dzielone czwarte miejsce w Slync.io Dubai Desert Classic – turnieju DP World Tour (dawniej European Tour), zakończonym 30 stycznia 2022 roku. Turniej jest wliczany do prestiżowej Rolex Series. Za zwycięstwo zainkasował ponad 261 tys. euro.

W turnieju rozgrywanym w Emirates Golf Club w Dubaju triumfował po dogrywce Norweg Viktor Hovland. W dogrywce zmierzyli się 24- letni Hovland i ponad dwa razy starszy Anglik Richard Bland. Obaj ukończyli zmagania z wynikiem -12, trzecie miejsce zajął Irlandczyk Rory McIlrloy -11.
Adrian Meronk wprawdzie zajmował już miejsca na podium zawodów European Tour i tak w 2021 roku był drugi w DS Automobiles Italian Open, a w 2020 roku zajął drugą lokatę w Alfred Dunhill Championships. W ocenie Redakcji dzisiejszy sukces jest największy w karierze Adriana, bowiem żaden Polak nigdy wcześniej nie uplasował się w czołówce nielicznych turniejów wliczanych do Rolex Series.
Do finałowej rundy dwudziestoośmiolatek z Wrocławia przystępował z dzielonego piątego miejsca. Na koncie miał -8 (po rundach na 69, 68 i 71 uderzeń), notował cztery uderzenia straty do lidera, którym był Justin Harding z RPA. W ciągu ponad pięciogodzinnej niedzielnej rozgrywki kilkukrotnie wysuwał się na czołowe pozycje. Przez chwilę był nawet liderem. Ostatecznie finałowe 18 dołków zagrał na par, kończąc występ sumą -8. Taki sam rezultat uzyskało czterech innych graczy: Anglicy- Sam Horsfield i Tyrrell Hatton oraz mieszkaniec RPA – Justin Harding i jego rodak Erik van Rooyen.
W najbliższym tygodniu kolejny turniej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich: Ras al Khaimah Championship. Adrian Meronk powalczy w nim o kolejne punkty rankingowe i kolejne pieniądze. Przypomnijmy, że nasz flagowy golfista zajął w ubiegłym sezonie 39. pozycję w Race to Dubai i zdobył 10 kategorię w European Tour. Taka pozycja zapewni mu przywilej uczestnictwa w wszystkich turniejach DP World Tour.