Wracają na tarczy

Najlepsze miejsce spośród polskich reprezentantów na światowym finale World Golfers Championship zajął Max Sałuda (na zdjęciu) w kategorii handicapowej 0-5. Było to miejsce czwarte, najgorsze dla sportowca, bo niestety już poza podium. W siedmioletniej historii występów naszych zawodników na tych zawodach po raz pierwszy nasza ekipa wraca bez, choćby jednego medalu.

W tym roku finał światowy rozgrywano w KwaZulu-Natal w Republice Południowej Afryki. Rozgrywki trwały cztery rundy, każda na innym polu golfowym. Gracze mieli też prawo do dwóch rund próbnych przed rozpoczęciem właściwego turnieju. Można było więc sprawdzić dwa z czterech pól na których rozgrywane były zawody.

Właściwemu turniejowi towarzyszyły rozgrywki World Golfers Invitational – w których rywalizowali golfiści zaproszeni przez organizatorów.

Najbardziej szkoda, niewykorzystanej szansy Maxa Sałudy. Młody Szczecinianin po trzech rundach turnieju prowadził, ex equo z Czechem Tomasem Malcem (późniejszym zwycięzcą), w stawce zawodników w grupie HCP 0-5. Max Mimo, że w czwartej rundzie zagrał dobry wynik 74, dał się wyprzedzić jeszcze dwóm innym zawodnikom: Niemcowi Markusowi Schultze i Austriakowi Martinowi Kerscherowi.

Pozostali nasi zawodnicy nawet nie zbliżyli się do podium, zajmując dalsze miejsca. Nasza drużyna zajęła ostatecznie 10 miejsce na 17 startujących ekip.

Zdjęcie naszej ekipy (od lewej): Bogdan Witkowski, Dorota Jankowska, Katarzyna Kaźmierczyk, Maksymilian Sałuda, Dariusz Studziński i Marek Góra

W turnieju towarzyszącym dobre, czwarte miejsce zajęli Robert Rozmus i Sławek Piński reprezentujący barwy Binowo Park Golf Club. Czwarty wynik na 49 par jest niewątpliwie sukcesem, notę jednak nieco obniża fakt, że do trzeciego teamu dzieliło naszych graczy aż 15 uderzeń. Szans na medal nie było. Dziesiąte miejsce w tym turnieju zajęła druga polska para Krzysztof Materna i Hieronim Rutkowski.