Wygrali Finowie

Roope Kakko i Mikko Korhonen z Finlandii zakwalifikowali się do Mistrzostw Świata – Omega Mission Hills World Cup, które odbędą pod koniec pażdziernika w Chinach. W turnieju brały udział dwuosobowe drużyny zawodowców reprezentujące 12 europejskich krajów. Reprezentacja Polski złożona z dwóch zachodniopomorskich zawodowców Jakuba Ossowskiego i Marcina Stelmasiaka zajęła 9 miejsce.

 Reprezentanci Finlandii Roope Kakko i Mikko Korhonen wygrali I Europejskie Eliminacje do Mistrzostw Świata w golfie – Omega Mission Hills World Cup. Okazali się o 8 uderzeń lepsi niż drużyna z Kanady. Czwartą rundę zakończyli z wynikiem 71, 1 poniżej par pola. Po rundzie finałowej Korhonen powiedział, że grało mu się z Kakko znakomicie, pomimo iż po raz pierwszy grali razem w formacie foursome.

 Drużyna z Kanady -Wess Heffernan oraz Graham DeLaet walczyli dzielnie oddając 77 uderzeń. Podsumowując dzisiejszy dzień DeLaet powiedział: “Dzisiaj wyszliśmy na pole z myślą o wygranej, dlatego jesteśmy trochę zawiedzeni. Niemniej naszym głównym celem była kwalifikacja do mistrzostw Omega Mission Hills World Cup, co na szczęście nam się udało. Gdyby ktoś powiedział nam na początku tego tygodnia, że zakwalifikujemy się zajmując drugie miejsce nie uwierzyłbym mu”.

 Portugalczycy Tiago Cruz i Ricardo Santos utrzymali swoją trzecią pozycję z wynikiem 79 uderzeń. Jednocześnie byli ostatnią drużyną która w europejskich eliminacjach zakwalifikowała się do turnieju finałowego.

 W weekend, pomimo zmiennej aury, Sierra Golf Club odwiedziło 2000 widzów. Mogli oni poznać tajniki gry w golfa podczas Akademii Golfa oraz podziwiać pokaz trików golfowych Paul’a Barringtona. Na koniec uroczystości wystąpiła Reni Jusis.

 Do tej pory eliminacje do Omega Mission Hills World Cup odbywały się w Azji i Ameryce Południowej. W tym roku po raz pierwszy rozegrano kwalifikacje w Europie. Na organizację pierwszych europejskich kwalifikacji PGA European Tour wybrało Sierra Golf Club. Pole koło Wejherowa pokonało w rywalizacji o zorganizowanie turnieju m.in. z polami z Hiszpanii czy Portugalii. Był to pierwszy turniej golfowy w Polsce organizowany przez PGA European Tour.

 Wyniki I Europejskich Eliminacji do Mistrzostw Świata – Omega Mission Hills World Cup:
267 – Finlandia (Roope KAKKO  / Mikko KORHONEN)
275 – Kanada (Graham DELAET  / Wes HEFFERNAN)
281 – Portugalia (Tiago CRUZ  / Ricardo SANTOS)
288 – Szwajcaria (André BOSSERT  / Martin ROMINGER)
290 – Republika Czeska (Jakub KUCERA  / Ondrej LEBL),
294 – Islandia (Heidar BRAGASON  / Bjorgvin SIGURBERGSSON)
298 –  Norwegia (Paul NILBRINK  / Kristoffer REE),  Israel (Itamar COHEN / Oren GERI)
300 – Belgia (Gerald GRESSE  / Laurent RICHARD)
304 – Polska (Jakub OSSOWSKI  / Marcin STELMASIAK)
314 – Słowenia (Janez GRILC  / Damjan MURGELJ)
316 – Grecja (George DIAKOU  / Themis GINIS)
323 – Chorwacja (Darko LJUBANOVIC  / Miro RAIC)

Na zdjęciu: zwycięzcy turnieju i organizatorzy podczas konferencji prasowej

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *