Mateusz Gradecki triumfuje w zawodach cyklu Pro Golf Tour w Maroku!

Drugi raz w historii Mateusz Gradecki wygrywa zagraniczny turniej profesjonalnego cyklu. W rozgrywanym w marokańskiej Casablance turnieju Open Prestigia 2019 polski zawodnik rozegrał trzy znakomite, równe rundy (69, 66, 67) osiągając łączny wynik 202 uderzeń (-14).

 

 „Cieszę się z dzisiejszego zwycięstwa. Ten wynik pokazuje, że czuję się bardzo pewnie i to przekłada się na dobrą, wyrównaną grę. Zimowe treningi w Polsce i USA oraz dotychczasowe przygotowania zaczynają procentować. Liczę na utrzymanie dobrego poziomu sportowego i dalszy wzrost formy” powiedział Mateusz Gradecki.
Dzisiejszy wynik Gradecki osiągnął po niezwykle wyrównanej, dokładnej grze. W całym turnieju zaliczył zaledwie dwa bogeye, w tym ani jednego w dwóch ostatnich rundach, w których wszystkie dołki zaliczał liczbą uderzeń równą par lub niższą (birdie, których Gradecki w całym turnieju uzbierał aż 16).

„Gram bardzo dobrze wedgami i putterem, co uważam za kluczowe elementy gry. Rzadko się to zdarza, ale podczas tego turnieju dostałem komplementy odnośnie swojej gry wedgami od innych zawodników z czołówki” dodał Mateusz Gradecki.

Turniej w Maroku był niezwykle mocno obsadzony – wzięło w nim udział ponad 170 golfistów z całego świata, w tym dwaj najlepsi polscy zawodowi golfiści: Mateusz Gradecki i Adrian Meronk (zajął 17 miejsce). W rundzie finałowej, do której awansowało 40 najlepszych zawodników Gradecki pokonał m.in. Anglików, Holendrów, Marokańczyków, Hiszpanów, oraz bardzo silnych reprezentantów Niemiec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *