Lisia Polana

28 maja oficjalnie otworzy swoje progi nowy klub golfowy Lisia Polana koło Modlina. Dzięki temu warszawiacy zyskają możliwość wyboru. Po raz pierwszy od 13 lat złamany zostanie monopol pola w Rajszewie na golfa dla Warszawy. Jutro – 13 maja 2006 roku pierwszy turniej.

 Grać już można, osobiście się o tym przekonałem rozgrywając, na początku maja, rundkę na pierwszych dziewięciu dołkach nowego pola golfowego „Lisia Polana” pod Modlinem. Na 13 maja zaplanowano pierwszy inauguracyjny turniej – klubowe zawody Royal Golf Club Wilanów. Początek o godz. 10.00. Turniej jest otwarty dla wszystkich golfistów. Zgłoszenia do turnieju *protected email* opłata turniejowa: 2×9 dołków wynosi 120 zł i obejmuje green fee a również poczęstunek po turnieju. Dojazd od drogi Warszawa-Gdańsk (E77/7) – opisujemy od strony Warszawy. Po przejechaniu mostu przez Wisłę, dalej prosto mijając zjazd na Nowy Dwór Mazowiecki. Po prawej stronie stacja benzynową Statoil. Zjeżdżamy na stację i mijając ją kierujemy się w kierunku wsi Swobodnia, Janowo, Pomocnia. Za około 9 kilometrów docieramy do pola.

 Inwestorami są Polacy Piotr i Jarosław Jakubowscy mieszkający na stałe w Ameryce. Inwestycja rozpoczęła się w 2002 roku na terenie byłego PGR Pomocnia. Projekt pola został zrobiony przez właścicieli przy udziale konsultantów USPGA. Już na pierwszy rzut oka największą uwagę przyciągają duże i mocno pofałdowane greeny. Puttowanie na nich to naprawdę duże wyzwanie, gdyż różnice wzniesień są na nich bardzo znaczne. Greeny są miękkie i piłka dobrze na nich „siada”. Jest to o tyle istotne, że większość z nich jest wyniesionych ponad poziom otaczającego fairwaya. Toczące piłki odbijają się na broniących greeny garbach. Dlatego lepiej grać górą, co jest ułatwione przez miękkość darni na greenach.

 Pole zbudowane jest na płaskim terenie i praktycznie pozbawione przeszkód terenowych. Fairwaye są bardzo szerokie bez utrudnień. Dopiero na drugiej dziewiątce, która ma być oddana do użytku w czerwcu jest trochę wody. Pole jest przyjazne, tym samym dobrze się nadaje do gry dla osób rozpoczynających przygodę z golfem. Jest jednak dość długie, co przy dużej szerokości fairwayów raczej preferuje „long shuterów”, czyli graczy uderzających daleko. Długość pola z mistrzowskich tee będzie wynosić 6 564 m z klubowych 5 751.

 Polem zarządza Wojtek Słupeczański, ubiegłoroczny sekretarz PZG, a wcześniej długoletni dyrektor pola w Rajszewie.

 Głównym trenerem jest Darek Bobiński, który od niedawna jest trenerem golfa, a swoją karierę golfową rozpoczynał od bycia caddie na polu pod Jabłonną.

 Wojtek podkreśla, że przyjął polskiego trenera, aby ułatwić szkolenie nowych adeptów golfa. Zupełnie inaczej początkujący golfista czuje się, jeżeli naturalny początkowy stres związany z początkiem nauki jest złagodzony dobrym kontaktem z nauczycielem. Wojtek podkreśla, że przede wszystkim będzie działał w kierunku promocji golfa. Chce stworzyć pole otwarte dla wszystkich, miejsce, w którym wszyscy goście będą się dobrze czuli. Ma duże szanse, aby osiągnąć sukces. Sąsiedztwo największej polskiej aglomeracji, „wyposzczonej” brakiem infrastruktury golfowej, daje mu dużą przewagę na innymi ośrodkami.

 W finalnej fazie budowy jest domek klubowy. Prawdopodobnie największy w tej chwili w Polsce. Oprócz części socjalnej i gastronomicznej ma się tam znaleźć również część hotelowa z trzydziestoma pokojami. Na terenie obiektu jest duży driving range z siedmioma greenami, umożliwiający jednoczesny trening 50 osobom. Jako ciekawostkę można zaznaczyć, że trening odbywa się z trawy, umożliwia to odpowiednie przygotowanie ławy treningowej.

Inne szczegóły, w tym cennik na stronach www.lisiapolana.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *