Eliminacje World Golfers Championships

Janek Galanty (na zdjęciu) zagrał brutto 76 i wygrał kategorię handicapową 11-15 w turnieju eliminacyjnym do World Golfers Championships rozegranym w sobotę 9 czerwca 2007 roku w Binowie.

Drugi tegoroczny turniej eliminacyjny do World Golfers Championships rozegrany został w Binowie. Nic dziwnego, że gospodarze wystąpili w nim w głównych rolach. Kategorię HCP 0-5 wygrał Marcin Dziemianko. Drugie miejsce w tej kategorii zdobył Jędrzej Łopatto. Był drugi, bo po prostu nie było wiecej takich zawodników, którzy mają tak dobry handicap. W kategorii 6-10 wygrał znany aktor – Robert Rozmus z Warszawy.

Jego kolega po fachu Piotr Gąsowski zagrał gorzej i w swojej kategorii hcp 26-36 zajął 9 miejsce. W czasie rundy żalił się nam, że piłka pechowo po dobrych jego uderzeniach wpada do bunkrów lub do wody. Na dowód pokazał  piłkę przed czternastym greenem, która po drugim strzale wtoczyła sie do bunkra pod samą jego krawędź. Nota bene trzeba nieźle umieć uderzyć, aby trafić do bunkra na trzysta pięćdziesiątym metrze. Przepowiadamy więc Piotrowi rychłą poprawę handicapu. Kategorię 15-20 wygrał Andrzej Zawadzki a w kategorii 21-25 najlepszy wynik 74 miały trzy osoby. W kategorii 26-36 klasą dla siebie był Sylwester Chrzanowski.

Poniżej lista osób, które po turnieju w Binowie awansowały do krajowego finału WGC.

1    74    Dziemianko Marcin            HCP 0-5
2    88    Łopatto Jędrzej                 HCP 0-5
1    73    Rozmus Robert                  HCP 6-10
2    74    Bil Bogusław                      HCP 6-10
3    75    Kanas Radosław                HCP 6-10
4    76    Mendak Kazimierz              HCP 6-10
5    77    Góra Marek                        HCP 6-10
6    78    Zawadzki Mariusz              HCP 6-10