5-lecie Pola w Kamieniu Pomorskim

W 2018 roku pole golfowe Kamieniu Pomorskim obchodziło 5-lecie istnienia. Któż z odwiedzających pole golfistów nie zna słynnej kanapki z białym serem i ze szczypiorkiem, którym to specjałem witają gości gospodarze Barbara Mortensen i Roger Jansson. Gratulujemy jubileuszu i życzymy 100 lat. Pole w Grębowie koło Kamienia Pomorskiego jest w pewnym sensie spadkobiercą pola w pobliskim w Łukęcinie, zamkniętego w 2005 roku. Ta sama przemiła familijna atmosfera tworzy aurę wspaniałej golfowej przygody.

A teraz przypomnijmy jak to się zaczęło. W 2009 roku pisano o tej inwestycji.
 „W związku z budową pola golfowego w Grębowie przebywał w dniu 5.10.2009 z wizytą w Kamieniu Pomorskim znany amerykański golfista David Donollan. Pan Donollan jest instruktorem gry w golfa  w kilku klubach golfowych w Szwecji, zaś w naszej gminie wspiera budowę pola golfowego w Grębowie. W Szwecji pola golfowe są istotnym czynnikiem przynoszącym znaczne dochody do budżetów komunalnych. Wybudowanie pola golfowego w najbliższej okolicy Kamienia Pomorskiego przyczyni się do wzrostu atrakcyjności naszego miasta oraz stanie się źródłem dodatkowych dochodów dla mieszkańców.”


Na zdjęciu (od lewej): pan Sten Nilsson, inwestor w Grębowie, Bronisław G. Karpiński, burmistrz Kamienia Pomorskiego, David Donollan.

Tekst: Waldemar Predko
Źródło: Nowe Wieści z Ratusza – Informator Samorządowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *