Tryumf Szweda Henrika Stensona w Hamburgu

Szwed Henrik Stenson z wynikiem 7 poniżej par wygrał silnie obsadzony turniej Schüco Open 2012. Wprawdzie wielkie nadzieje na nowy rekord longhittera Bubby Watsona w Hamburgu zawiodły, mimo to niezwykły turniej Schüco Open 2012 nie rozczarował 15-tysięcznej publiczności. Nie dopisała za to pogoda. W sobotę deszcze były tak ulewne, że musiano zamknąć drogę prowadzącą na pole i dowozić widzów z oddalonej, aż 12 km miejcowości Kaltenkirchen. Parkingi stały całkowicie pod wodą. Liczbą kibiców był zdziwiony nawet Martin Kaymer, który później żartował, że przy takiej pogodzie on siedziałby w domu.

 Szczęście i słońce w niedzielne popołudnie uśmiechnęło się do 36-letniego Szweda Henrika Stensona. On bowiem wygrał turniej wynikiem 7 poniżej par. Swój tryumf skomentował stwierdzeniem, wszystko ułożyło się lepiej niż oczekiwał. Jedno uderzenie więcej zagrał Hiszpan Alvaro Quiros i zajął drugą pozycję. Miejsce trzecie podzielili między sobą Niemiec Alexander Matlari, Amerykanin Dustin Johnson oraz Maarten Lafeber z Holandii (-5).

 W pierwszym dniu turnieju doszło do dwóch wypadków uderzenia piłką widzów na piątym dołku. Najpierw piłka Kaymera uderzyła w tors mężczyzny, któremu, na szczęście, nic się nie stało. Krótko później piłką Niemca Lamperta została uderzona w głowę kobieta. Gra musiała zostać przerwana i wezwano karetkę, która zabrała poszkodowaną do szpitala. Chociaż skończyło się na siniakach, przerażenie malowało się na twarzach graczy. Dwudziestolatek Lampert wskazywał później w wywiadzie na konieczność chronienia głowy na turniejach. Sprawa bezpieczeństwa publiczności na turniejach golfowych z pewnością będzie jeszcze długo dyskutowana i to nie tylko w mediach.

 Turniej rozegrano na polu „Gut Kaden” w Hamburgu w dniach 28 do 29 lipca. Na ten właśnie turniej każdy mógł się zgłosić jako Caddy (informowaliśmy o tym wcześniej) i ponosić torbę profesjonalistom. Tylko profesjonalistom, bo amatorzy tym razem nie zostali dopuszczeni do gry. Turniej miał świetną obsadę: Ian James Poulter i Peter Hanson należą do najlepiej zarabiających zawodowców w tym roku. Grał również 28-letni Amerykanin Dustin Johnson, któremu udało się jednorazowo wygrać 770 tysięcy Euro. Martin Kaymer, Miguel Ángel Jiménez i Colin Montogomerie uzupełniali doborową stawkę graczy.

Tekst: Janina Maroschik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *