Folta mistrzem

W niedzielę 17 sierpnia na polu golfowym Binowo Park Golf Club Odbył się multi turniej golfowy. Rozegrano jednocześnie V Turniej Klubowy, turniej z cyklu Volvo Masters Amateur Polish Edition 2008 oraz coroczne Mistrzostwa Polski Dziennikarzy. Tegorocznym Mistrzem Polski dziennikarzy został Zbigniew Folta, wydawca i redaktor naczelny magazynu "Golf – Mediatour" (na zdjęciu).

Pogoda w niedzielny poranek nie rozpieszczała nikogo. Dzień wstał szary a nad polem golfowym wisiały ciężkie chmury. Całe szczęście, że z upływem czasu niebo coraz bardziej się rozjaśniało. W końcu pogoda przejaśniła się na dobre i nastały doskonałe warunki do gry, które zaowocowały wspaniałymi rezultatami. W klasyfikacji Volvo Masters Amateur (stableford netto z 3/4 handicapu) czołówka klasyfikacji była następująca:

10. Olszewski  Andrzej 34

Osoby te awansowały do krajowego finału cyklu Volvo Masters. Volvo Masters Amateur jest jednym z najbardziej prestiżowych amatorskich turniejów golfowych na świecie.  Zwycięzcy polskiej edycji turnieju będą reprezentować nasz kraj podczas światowego finału w Hiszpanii. Krajowy finał odbędzie się 17 września 2008 roku na polu First Warsaw Golf & Country Club w Rajszewie. Zwycięzcy finału wezmą udział w światowym finale Volvo Masters Amateur w hiszpańskiej Andaluzji, reprezentując polskie barwy i walcząc z 71 najlepszymi golfistami amatorami z Europy i Azji.

Tytuł Mistrza Polski dziennikarzy zdobył Zbigniew Folta, wydawca i redaktor naczelny magazynu "Golf – Mediatour" (87 uderzeń). Drugi był Jerzy Dutczak (www.golfmedia.pl) z 91 punktami, a trzeci Jarosław Dobrzyński (101 uderzeń), długoletni dziennikarz telewizyjny. Szkoda, że impreza nie cieszyła się należnym zainteresowaniem innych niż mediów niż lokalne. W turnieju brało udział niewielu żurnalistów. Chlubnym wyjątkiem był Marcin Łazowski (www.golfnews.pl), który na turniej przyjechał z Warszawy. Podróż się opłaciła, Marcin odebrał nagrodę za drugie miejsce w kategorii dziennikarzy netto -76 uderzeń (po uwzględnieniu handicapu). Zwyciężył w tej kategorii Michał Folta reprezentujący magazyn "Golf-Mediatour" z wynikiem 71, zaś trzecie miejsce zajął Andrzej Suprynowicz z "Głosu Szczecińskiego".

Rozegrano też turniej drużynowy na dziewięciodołkowym polu golfowym. Zawody w formule "texas scramble" wygrali golfiści Polskiego Radia Szczecin: Zdzisław Tararako i Łukasz Szełemej (31 uderzeń) przed reprezentującymi "Kurier Szczeciński" – Stanisławą Siewierą i Kazimierzem Siewierą oraz zawodnikami z redakcji "7 dni Gryfina": Anną Pietras, Violettą Dziedzic, Ryszardem Kwapiszem.

W turnieju klubowym zwyciężył brutto Robert Nowosad 75 (+3). Po dogrywce pokonał Radosława Kanasa, równiez 75 uderzeń. Trzecie miejsce brutto zajął Krzysztof Boniewski 78. W kategorii Kobiet najlepsza okazała się Elżbieta Górska 35 pkt stb. przed Mirella Palmi 34 pkt stb. i Marią Sowa równiez 34 pkt stb.

W kategorii Juniorów wygrał Mateusz Wardyn 38 pkt przed Maciejem Grygo. W kategorii męzczyzn z hcp 0-13,4 zwycięzcą został Krzysztof Boniewski 38 pkt, wyprzedzając count backiem Radosława Kanasa i Roberta Nowosada obaj po 38 pkt. W kategorii męzczyzn z hcp 13,4-25,4 czołówka była następując:

1. Wierzchoś Wiesław 42

2. Patorski Zbigniew 41

3. Ponto Michał 40

W kategorii mężczyzn z hcp 25,5-36 wygrał Zbigniew Łopinski 41 pkt, przed Leopoldem Rudzińskim 37 pkt i Michałem Foltą również 37 pkt stb.

Zbigniew Folta na 16 greenie

Jarosław Dobrzyński z pucharem za 3 miejsce wśród dziennikarzy

Marcin Łazowski zajął drugie miejsce netto wśród dziennikarzy

Marcin Łazowski z prawej i Andrzej Suprynowicz na polu w Binowie

Zwycięska drużyna Polskiego Radia Szczecin Łukasz Szełemej (z lewej) i Zdzisław Tararako

Stanisława Siewiera i Kazimierz Siewiera – Kurier Szczeciński zajęli drugie miejsce w kategorii dziennikarskich drużyn

Reprezentanci "7 dni Gryfina": Ryszard Kwapisz, Anna Pietras, Violetta Dziedzic.

Zdjęcia Ryszard Kwapisz (egolf.com.pl) i Michał Abkowicz (szczecinbiznes.pl)